Gears 5 zakazane w Chinach - grę wycofano ze Steama

Powodem „specyficzny problem”.

W przyszłym tygodniu Gears 5 oficjalnie zadebiutuje na rynku. Okazuje się jednak, że gra nie pojawi się - przynajmniej na razie - na terenie Chin. Produkcję wycofano z oferty między innymi Steama.

Na forum platformy Valve przedstawiciel odpowiedzialnego za strzelankę studia The Coalition o pseudonimie TC Octus poinformował, że chińscy gracze nie uzyskają dostępu do tytułu. Powodem jest niesprecyzowany „specyficzny problem”.

„Niestety, ten kłopot oznacza, że na razie musieliśmy wstrzymać sprzedaż i przyjmowanie zamówień przedpremierowych w Chinach, tak jak i samo wydanie gry. Badamy sprawę i damy znać, jak otrzymamy więcej informacji. Dziękujemy za zrozumienie” - napisał deweloper.

gears_5_chiny
Gears 5 kontynuuje wątki z poprzedniej części

Nie wiadomo, czego dotyczy „specyficzny problem”. Warto jednak zaznaczyć, że podobny los spotkał czwartą odsłonę cyklu - wówczas chińskie władze twierdziły, że produkcja przedstawia zbyt brutalne treści. Niewykluczone, że tym razem użyto identycznej argumentacji.

Na razie nie jest jasne, czy Gears 5 zablokowano dla Chińczyków jedynie na Steamie, czy także w sklepie Microsoftu. Wspomniany wpis przedstawiciela studia The Coalition sugeruje jednak, że tytuł wycofano z terenu całych Chin.

Zobacz: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Nadmienić należy, że platforma Valve formalnie nie jest dostępna w Państwie Środka, ale tamtejsi użytkownicy omijają nałożone przez władze blokady poprzez aplikacje typu VPN. Obecnie trwają prace nad oficjalną chińską wersją usługi - odrębną od międzynarodowej.

Gears 5 zadebiutuje 10 września na PC i Xbox One, ale w produkcję mogą już grać nabywcy edycji Ultimate (wyłącznie w sklepie Microsoftu) oraz abonenci Xbox Game Pass Ultimate.

Źródło: Steam

Następnie: Pierwsze Civilization odtworzone w Excelu przez fana

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami