Doom z licencjonowaną wódką - wytwarzaną z użyciem kości krów i byków

Nietypowy alkohol.

Bethesda poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Rebel Distillers, która przygotowała Doom Bone Vodka - wódkę sygnowaną serią strzelanek od studia id Software.

Zamówienie na trunek można złożyć za pośrednictwem oficjalnej strony producenta. Cena butelki o pojemności 700 mililitrów wynosi 45 funtów brytyjskich, czyli około 216 zł. Paczka z towarem zostanie wysłana pod koniec września. Przesyłki realizowane są też w Europie.

Promująca Doom Eternal wódka wytwarzana jest z użyciem kości, a konkretnie krów i byków. Wykorzystywany jest szpik ze szkieletów, które wcześniej uwędzono, upieczono i namoczono w alkoholu. Uzyskana substancja jest później destylowana w niskiej temperaturze.

doom_vodka
Doom Bone Vodka sprzedawana jest w butelkach 700 mililitrów

Producenci z Rebel Distillers zapewniają, że trunek pozostawia na języku maślany posmak. Obiecują też smak, który na samym początku powinien być „suchy i ziemisty”, a na końcu „zadymiony oraz pieprzny”.

- Sięgamy do jednego z najpopularniejszych hobby na świecie, czyli gier wideo, by zaoferować wyjątkowe spojrzenie na produkcję spirytusu. Doom Eternal to uniwersum płomieni i demonów, grillowe piekło z akcją - tłumaczy współzałożyciel firmy, Matt McGivern.

Zobacz: Doom Eternal - premiera i najważniejsze informacje

Warto jednocześnie zaznaczyć, że nie jest to pierwszy alkohol związany z grami wydawanymi przez Bethesdę. W ubiegłym roku na rynku ukazał się sygnowany logiem sieciowego Fallout 76 specjalny rum o nazwie Nuka Dark.

Doom Eternal zadebiutuje 22 listopada na PC, PS4, Xbox One, Switch oraz Google Stadia. Akcję osadzono na Ziemi, gdzie graczom ponownie przyjdzie zmierzyć się z szeregiem zróżnicowanych potworów i demonów.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Star Wars Battlefront 2 i niechlubny rekord Guinnessa - komentarz o lootboxach najgorzej ocenianym na Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami