Doom z licencjonowaną wódką - wytwarzaną z użyciem kości krów i byków

Nietypowy alkohol.

Bethesda poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Rebel Distillers, która przygotowała Doom Bone Vodka - wódkę sygnowaną serią strzelanek od studia id Software.

Zamówienie na trunek można złożyć za pośrednictwem oficjalnej strony producenta. Cena butelki o pojemności 700 mililitrów wynosi 45 funtów brytyjskich, czyli około 216 zł. Paczka z towarem zostanie wysłana pod koniec września. Przesyłki realizowane są też w Europie.

Promująca Doom Eternal wódka wytwarzana jest z użyciem kości, a konkretnie krów i byków. Wykorzystywany jest szpik ze szkieletów, które wcześniej uwędzono, upieczono i namoczono w alkoholu. Uzyskana substancja jest później destylowana w niskiej temperaturze.

doom_vodka
Doom Bone Vodka sprzedawana jest w butelkach 700 mililitrów

Producenci z Rebel Distillers zapewniają, że trunek pozostawia na języku maślany posmak. Obiecują też smak, który na samym początku powinien być „suchy i ziemisty”, a na końcu „zadymiony oraz pieprzny”.

- Sięgamy do jednego z najpopularniejszych hobby na świecie, czyli gier wideo, by zaoferować wyjątkowe spojrzenie na produkcję spirytusu. Doom Eternal to uniwersum płomieni i demonów, grillowe piekło z akcją - tłumaczy współzałożyciel firmy, Matt McGivern.

Zobacz: Doom Eternal - premiera i najważniejsze informacje

Warto jednocześnie zaznaczyć, że nie jest to pierwszy alkohol związany z grami wydawanymi przez Bethesdę. W ubiegłym roku na rynku ukazał się sygnowany logiem sieciowego Fallout 76 specjalny rum o nazwie Nuka Dark.

Doom Eternal zadebiutuje 22 listopada na PC, PS4, Xbox One, Switch oraz Google Stadia. Akcję osadzono na Ziemi, gdzie graczom ponownie przyjdzie zmierzyć się z szeregiem zróżnicowanych potworów i demonów.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Star Wars Battlefront 2 i niechlubny rekord Guinnessa - komentarz o lootboxach najgorzej ocenianym na Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami