Gears 5 - porównanie graficzne wersji PC, Xbox One i Xbox One X

Trzy różne edycje.

Serwis GamingBolt opublikował materiał, w którym porównał ze sobą Gears 5 w wersji na trzy platformy sprzętowe - PC, Xbox One oraz Xbox One X.

Dziennikarze przekonują, że gra jest jedną z najładniejszych obecnej generacji. Aby wyglądała równie dobrze, jak na pozostałych urządzeniach, na bazowej konsoli ograniczono liczbę klatek na sekundę do 30. Nie zauważono żadnych spadków płynności, choć tytuł działa w 1080p.

Dzięki dodatkowej mocy obliczeniowej Xbox One X, na mocniejszym sprzęcie Microsoftu udało się osiągnąć poziom 60 FPS przy rozdzielczości 4K. Co niemniej ważne, strzelanka jest tak samo stabilna, jak na podstawowej maszynie.

Najlepiej i najładniej Gears 5 prezentuje się na PC - autorzy porównania twierdzą, że to „absolutny, wizualny splendor” i wgląd w następną generację. Posiadacze platformy mają do dyspozycji szereg ustawień, pozwalających dostosować jakość grafiki.

Dziennikarze testowali produkcję na komputerze wyposażonym w procesor Ryzen 1700, kartę GeForce GTX 1080 Ti oraz 16 GB pamięci RAM i przez większość czasu działała w stabilnych 60 klatkach na sekundę.

gears_porownanie
Fabuła skupia się na postaci Kait

Zobacz: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Analizie poddano też rozwiązania graficzne. Względem poprzedniej części serii ulepszono na przykład oświetlenie, które zamkniętym i otwartym lokacjom nadaje specyficznego klimatu. Do tego bronie, pancerze i inne obiekty odbijają światło w sposób „zbliżony do rzeczywistego”.

Gears 5 zadebiutuje 10 września na PC i Xbox One, przy czym od razu pojawi się w komputerowej i konsolowej usłudze Xbox Game Pass. Warto zaznaczyć, że nabywcy edycji Ultimate i abonenci Xbox Game Pass Ultimate uzyskali już dostęp do strzelanki.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Barwne okładki hitów na PS4 - Sony prezentuje nietypowe pudełka

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami