Gears 5 - korzystanie z osłon: zmiana, unikanie ognia, chwytanie wrogów

Jak skutecznie się chować.

Jak dobrze korzystać z osłon? To ważne pytanie, które może zadawać sobie każdy zaczynający przygodę z Gears 5. Odpowiedź jest prosta - trzeba spędzać za osłonami jak najwięcej czasu. Nieważne, czy mówimy o kampanii czy trybie multiplayer.

W tej grze nie mamy apteczek, więc nie możemy szybko się wyleczyć. Pozostawanie w trakcie strzelaniny poza osłoną to gwarancja szybkiej porażki. Gdy tylko jesteś więc przy murku czy kawałku ściany, wciskaj Spację (PC) lub A (na kontrolerze). Bohater szybko przyklei się wtedy do danej osłony.

g5osl
Przebywając za osłoną możemy spokojnie przyjrzeć się polu walki

Za osłoną możemy poruszać się, bez wychylania, w lewo i prawo. Żeby wyjść z osłony, należy wcisnąć przycisk ruchu w tył (od osłony), albo wykonać uskok (unik wykonujemy tym samym przyciskiem, co wejście za osłonę, ale wystarczy szybkie wciśnięcie).

W meczach multiplayer przemieszczając się po mapie przechodź od osłony do osłony, nawet jeśli nie widzisz przeciwników. Zawsze lepiej być przygotowanym na ostrzał.

Pamiętaj też, że będąc za osłoną możesz znad jej strzelać wystawiając tylko broń - wystarczy, że zaczniesz wciskać przycisk strzału. Ponadto, jeśli wróg stoi po drugiej stronie twojej osłony, możesz przytrzymać W lub analog do przodu, a następnie przeskoczyć przez osłonę (przytrzymaj A lub Spację) - wtedy kopniesz oponenta i będziesz mógł go wykończyć efektownym ciosem.

Będąc za osłoną i wychylając się do przodu, możesz też wcisnąć E na PC lub X na padzie, jeśli wróg stoi przed osłoną - wtedy z kolei przeciągniesz go na swoją stronę i będziesz mógł dokonać egzekucji. W multiplayerze inni gracze mogą kontrować takie chwyty, więc uważaj.

Następnie: Gears 5 - Jack, rozwój drona, ulepszenia

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - sterowanie na Xbox One i PC

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami