BioWare rozwija kilka "supertajnych projektów" - oprócz Dragon Age 4

Studio nadal wierzy w Anthem.

Szef BioWare na oficjalnym blogu studia opublikował wpis, w którym ujawnił, że obecnie ekipa pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi dotychczas grami.

Menedżer generalny firmy - Casey Hudson - poinformował, że deweloperzy rozwijają kilka „dużych projektów”. Nie chciał jednak przedstawić konkretnych szczegółów, ponieważ większość z nich jest „supertajna”.

Podkreślił jednak, że jedna z gier wkroczyła niedawno w fazę pre-produkcji, a pozycją zajmuje się wciąż „rosnący” zespół z Edmonton. Tajemniczym tytułem jest najprawdopodobniej Dragon Age 4 - we wpisie nie pojawiła się wspomniana nazwa, ale użyto wyrażenia „Straszliwy Wilk powstaje”, którym wcześniej określono nową odsłonę cyklu w świecie fantasy.

dragon_age_4_bio
Prace nad kontynuacją Dragon Age: Inkwizycja trwają

Nie jest na razie jasne, czym są pozostałe „supertajne projekty”. Niewykluczone jednak, że BioWare przygotowuje następną część Mass Effect - jakiś czas temu studio gwarantowało, że nie porzuciło kosmicznej serii.

Hudson poruszył również kwestię sieciowego Anthem, które krytykowane jest za powolny rozwój. Menedżer zaznacza, że nadal wierzy w produkcję i zapewnia, że dodatkowe treści powstają, co jednak wymaga czasu.

anthem_bio
BioWare nie porzuca Anthem

„Wiem, że trzeba wykonać jeszcze wiele pracy, by wydobyć pełny potencjał gry. Planujemy bardziej fundamentalne ulepszenia, ale to potrwa. Zespół zajmie się jednak nie tylko długoterminową rozbudową, ale też wydawaniem bieżących aktualizacji” - przekonuje.

Anthem ukazało się w lutym tego roku. Produkcja jest nastawionym na akcję tytułem wieloosobowym w stylu Destiny lub The Division - gracze wspólnie wykonują szereg misji i zbierają nowe wyposażenie.

Źródło: BioWare

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - pokaz kampanii fabularnej pod koniec września

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami