Steam całkowicie odświeżony - nowy wygląd już 17 września. Są zdjęcia

Zmodernizowana biblioteka i inne funkcje.

17 września Steam doczeka się zmodernizowanego wyglądu biblioteki, nowych stron katalogowych gier oraz większych możliwości organizacji. Funkcje będą najpierw dostępne w wersji open beta.

Odświeżona bibliotek ma pomóc graczom być na bieżąco z aktualizacjami i wydarzeniami dotyczącymi poszczególnych gier - przykładowo demami, darmowymi weekendami czy okresami z podwójnym doświadczeniem. Na startowej stronie zakładki użytkownik otrzyma możliwość szybkiego uruchomienia ulubionych tytułów. Zobaczy też aktywność znajomych.

s1
Biblioteka. Źródło: Polygon

Nowy Steam zaoferuje możliwość swobodnego grupowania gier na „półkach”, z pomocą łatwego systemu „chwyć i upuść”. Dodatkowo funkcja automatycznego sortowania produkcji ze względu na słowa kluczowe, gatunek, funkcje, obsługę wybranych komponentów sprzętowych i innych wytycznych. Przykładowe kategorie to „RPG, w które można grać na kontrolerze” lub „Jeszcze nie uruchomione gry niezależne”.

Nowo nabyte gry, które spełnią kryteria utworzonych przez użytkownika grup, zostaną do nich natychmiast dodane.

Po wejściu na stronę wybranego z biblioteki tytułu, zobaczymy osiągnięcia odblokowane podczas ostatniej sesji oraz niedawno zrobione zrzuty ekranu. Jest też sekcja przypominająca nieco tablicę z Facebooka.

s2
Strona gry. Źródło: PC Gamer

Aby przetestować nową bibliotekę już 17 września, należy wyrazić zgodę na udział w becie. Wystarczy wejść w zakładkę Steam, potem Ustawienia, a następnie w Koncie znaleźć „Udział w testach beta” i wybrać odpowiednią opcję.

Źródło: Polygon, PC Gamer

Następnie: Tryb edukacyjny w Assassin's Creed Odyssey już 10 września - za darmo dla posiadaczy gry

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami