Pokémon Go w domu - czy można grać w mieszkaniu?

Zabawa na kanapie.

Na tej stronie szczegółowo omawiamy temat rozgrywki w Pokemon Go w domu. Dowiesz się tutaj, czy produkcja Niantic blokuje zabawę z domu oraz w jaki najlepszy sposób wykorzystać czas spędzony w mieszkaniu.

Jak zapewne wiesz, Pokemon Go to gra sieciowa, która w swoich założeniach zachęca do wychodzenia z domu i spacerowania. Nie zawsze mamy jednak możliwość wyjścia na dwór, więc pora, abyś dowiedział się, co możesz zrobić w budynku.

AKTUALIZACJA (25.03.2020): w związku z pandemią koronawirusa, twórcy gry wprowadzili kilka istotnych zmian, dzięki którym rozgrywka w Pokemon Go z domu jest znacznie łatwiejsza:

  • zwiększono obszary, na których pojawiają się Pokemony
  • paczki z 30 wabikami (Incense) są w sklepie w grze przecenione o 99 proc. - kosztują jedną monetę. Można ich użyć w mieszkaniu
  • paczki ze 100 Pokeballami również kosztują jedną monetę
  • inkubatory są teraz dwukrotnie efektywniejsze
  • w PokeStopach dwa razy częściej pojawiają się prezenty
  • do 20 zwiększono liczbę Giftów, które można przetrzymywać
  • do 30 zwiększono liczbę Giftów, które można otworzyć
  • pierwszy schwytany danego dnia Pokemon otrzymuje 3 razy więcej XP i Stardust

Niantic ostrzega, by dostosować się do zasad panujących w danym regionie. Zespół Eurogamer.pl również odradza spacerowania do PokeStopów - zdrowie jest ważniejsze niż gra. Pozostań w domu.

Pokémon Go w domu

Teoretycznie gra w Pokemon Go w domu jest możliwa, ale bardzo ograniczona. Nie możesz przecież się przemieszczać ani wchodzić w interakcję z obiektami znajdującymi się poza zasięgiem.

Jednakże pierwsze, co musisz zrobić, to sprawdzić, czy do twojego mieszkania dociera sygnał GPS. Włącz grę i poczekaj, czy wyświetli się komunikat o problemach z sygnałem. Jeżeli takiego nie ma, możesz grać z domu.

Screenshot_20190903_142040_com.nianticlabs.pokemongo
Czas spędzony w domu to dobra okazja na przejrzenie ostatnich zdobyczy

Jeżeli ci się poszczęści, to w okolicy swojej postaci zobaczysz nawet kilka Pokemonów. Możesz je oczywiście złapać - zupełnie tak, jakbyś był na dworze.

Przebywając w domu możesz też robić wszystkie inne rzeczy, na które podczas spaceru nie miałeś czasu - przeglądać Pokemony, ulepszać je i ewoluować, robić zakupy, przeglądać misje i zadania, wysyłać zaproszenia lub akceptować je. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by przyjrzeć się okolicznym Gymom.

Przeglądając Sieć w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie postawione w tym artykule na pewno natkniesz się na różnego rodzaju hacki, które rzekomo pozwalają oszukać GPS i korzystać w Pokemon Go w domu w większym zakresie. Stanowczo odradzamy jednak korzystanie z tych niepewnych, nieoficjalnych, a nawet niebezpiecznych rozwiązań.

Następnie: Pokémon Go - jak stworzyć i dodać Pokéstop

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go na wsi - jak wygląda rozgrywka poza miastem?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami