Pokémon Go - od ilu lat można grać, ograniczenia wiekowe

Porady dla graczy i rodziców.

Na tej stronie omawiamy kwestie ograniczeń wiekowych w Pokemon Go. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy gra jest dla ciebie odpowiednia lub jesteś rodzicem, który zastanawia się nad udzieleniem zgody na zabawę dziecku, dobrze trafiłeś.

To naturalne, że w tak światowy fenomen, jakim jest Pokemon Go, chcą również zagrać najmłodsi. Twórcy nałożyli jednak pewne ograniczenia wiekowe - szczegóły poniżej.

Pokémon Go i ograniczenia wiekowe

Aby założyć konto w Pokémon Go i rozpocząć przygodę z łapaniem stworków, należy mieć przynajmniej 13 lat. Rodzice młodszych pociech mogą też założyć specjalne konto dla opiekuna, które następnie należy zweryfikować.

Skąd wzięły się wspomniane ograniczenia wiekowe? Pokémon Go zachęca graczy do eksplorowania nowych miejsc i nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami. Przy nieodpowiednim użyciu aplikacja może być niebezpieczna - np. w przypadku przechodzenia przez ulicę i skupienia wzroku na telefonie.

sklep1

Warto na samym początku nauczyć dziecko, jak powinno się korzystać z Pokemon Go. Aplikacja powiadamia gracza o interesującym miejscu lub najbliższym Pokemonie poprzez wibracje, więc nie jest konieczne ciągłe wpatrywanie się w ekran.

Należy również pamiętać, że trener Pokemonów najprawdopodobniej spotka pozostałych graczy w miejscach największego zainteresowania, czyli tzw. Gymach czy Pokestopach.

Wspomniane punkty mogą znaleźć się w okolicach kościołów czy cmentarzy, więc należy wiedzieć, jak zachować się odpowiednio w takich miejscach.

Ostatnią rzeczą, o której warto wiedzieć, są opcjonalne płatności. Jak większość darmowych gier, Pokemon Go ma wewnętrzny sklep, w którym za walutę (kupioną za realne pieniądze), można nabyć cenne przedmioty do gry.

sklep

Następnie: Pokémon Go - jak zwiększyć pojemność plecaka, zawartość torby

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go na PC i laptopa - czy gra jest dostępna na komputerze?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami