Pokémon Go na wsi - jak wygląda rozgrywka poza miastem?

Tylko dla wytrwałych?

Zbieraniem stworków w Pokémon Go chcą się zajmować nie tylko mieszkańcy miast, ale również wsi. Jeżeli szukasz informacji o tym, jak wygląda zabawa w terenach pozamiejskich, dobrze trafiłeś.

Rozgrywka na wsi jest nieco ograniczona, bo Pokémon Go działa najlepiej w terenach zabudowanych. Twórcy starają się podobno zaradzić temu problemowi.

Pokémon Go - jak wygląda rozgrywka na wsi?

Trzeba postawić sprawę jasno - mieszkańcy niewielkich miejscowości mogą się czuć w Pokemon Go nieco wykluczeni. W okolicy zazwyczaj brakuje stworków (lub można znaleźć tylko te podstawowe), a także Pokestopów i Gymów, które są kluczowymi miejscami dla trenerów.

Sytuację dodatkowo pogarszają Raidy. O ile na wsi można znaleźć Pokestop, to już pokonanie bossa w pojedynkę nie wchodzi w grę. Przeciwnicy nie są przecież słabsi, a o graczy do pomocy bardzo trudno.

pok7
Gracze na wsi są niestety skazani na mniej interesujące Pokemony, jak Rattata czy Pidgey

Z wypowiedzi przedstawiciela firmy Niantic na forum Reddit w 2017 roku wynika, że twórcy pracują nad poprawieniem sytuacji mieszkańców wsi, ale problem nie jest tak łatwy do rozwiązania (źródło: Pokemon Go Hub).

Gdyby programiści umożliwili każdemu użytkownikowi zgłoszenie nowego Portalu (w grach Niantic jest to właśnie miejsce, z którym można wchodzić w interakcję), grupa zajmująca się ocenianiem zgłoszeń nie byłaby w stanie nadążyć - ze względu na ogromne zainteresowanie Pokemon Go.

Z drugiej strony, tworzenie Portali nie może się też odbyć bez żadnej kontroli, bo każdy gracz rozstawiałby punkty jak najbliżej miejsca zamieszkania, chociażby po to, aby mieć stały przypływ Pokeballi.

Dopóki Niantic nie rozwiąże problemu, graczom na wsi pozostaje być cierpliwym i korzystać z ograniczonych możliwości. Warto dowiedzieć się, czy w okolicy nie ma innych fanów Pokemon Go - być może razem uda się pokonać bossa w Raidzie.

Następnie: Pokémon Go w domu - czy można grać w mieszkaniu?

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go bez internetu - czy da się grać bez połączenia z siecią?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami