Pokémon Go na PC i laptopa - czy gra jest dostępna na komputerze?

Kwestia platform.

W tym poradniku wyjaśniamy kwestie dotyczące platform, na których dostępne jest Pokemon Go. Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje sposób gry na PC albo laptopie, poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Czy Pokémon Go jest dostępne na komputerze?

Odpowiedź jest prosta - nie. Pokemon Go to gra mobilna, zaprojektowana wyłącznie z myślą o urządzeniach przenośnych. Głównymi założeniami produkcji jest przekonanie do wyjścia z domu, spacerowania i zawierania znajomości z pozostałymi trenerami.

Z tego powodu rozgrywka w domu, przy komputerze, nie miałaby większego sensu. Skoro nie możemy się poruszać, by wchodzić w interakcje z Pokestopami czy Gymami, a także wykluwać jajka, omija nas cała frajda z zabawy.

Jeżeli z jakiegoś powodu bardzo zależy ci na uruchomieniu Pokemon Go na laptopie lub PC, istnieje sposób, by przesłać obraz ze smarftona na ekran komputera i sterować nim myszką.

Musisz mieć jednak Pokemon Go zainstalowane na telefonie, a do tego aktywne konto. Pamiętaj też, że obraz z gry nie rozciągnie się w magiczny sposób na cały ekran, a pozostanie taki, jak na telefonie, zajmując jedynie małą część komputerowego wyświetlacza.

Jedną z aplikacji, dzięki której prześlesz obraz z telefonu na PC, jest ApowerMirror, które pobierzesz, korzystając z tego odnośnika.

Stanowczo odradzamy z kolei korzystanie z emulatorów systemu Android na PC, dzięki którym możliwe jest granie w Pokemon Go - w parze z oprogramowaniem podającym fałszywe dane GPS. To nieoficjalna i potencjalnie niebezpieczna metoda.

Następnie: Pokémon Go - od ilu lat można grać, ograniczenia wiekowe

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - jak zmienić drużynę? Działanie Team Medallion

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami