Pokémon Go - limit prędkości: jaką szybkość gra uznaje za spacer

Jak najszybciej wykluwać jajka i zdobywać Candy.

Poznanie limitu prędkości w Pokemon Go to klucz do efektywnego wykorzystywania gry. Poniżej przedstawiamy szczegóły systemu, który jest ważny w przypadku wykluwania jajek oraz zbierania cukierków (Candy) z kompanem (Buddy).

Każdy, kto spędził w Pokemon nieco więcej czasu wie, że gra nie zalicza pewnych czynności, jeżeli poruszamy się za szybko. Aplikacja powstała po to, by zachęcić użytkowników do wyjścia na spacer, a nie jeżdżenia autobusem czy samochodem.

Jaki jest limit prędkości do wykluwania jajek w Pokémon Go i kiedy gra uznaje, że poruszamy się za szybko?

Zgodnie z doświadczeniem graczy i wypowiedziami na forach internetowych, maksymalna prędkość, którą gra uznaje za spacer jest 10,5 kilometrów na godzinę.

Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to oficjalna wartość, podana przez twórców gry. Studio Niantic świadomie nie ujawnia prędkości, aby gracze nie znaleźli sposobu na oszukanie systemu.

pok1

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że po aktualizacjach prędkość maksymalna została zwiększona do ok. 13 km/h, jednak nie są to potwierdzone informacje, więc najbezpieczniej zostać przy wartości 10 km/h.

Wspomniany próg oznacza, że jadąc wolno rowerem, wciąż możesz wykluwać jajka lub spacerować z kompanem (Buddy). Pamiętaj jednak, aby skupić się na jeździe. Nie łap wtedy Pokemonów.

Aby nie przekroczyć limitu prędkości, możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji na system Android i iOS, które powiadamiają cię, jeśli poruszasz się szybciej od ustalonego ręcznie progu.

Kolejna wskazówka: pamiętaj, że odpowiednia prędkość to nie wszystko. Gra nie zaliczy ci chodzenia (jeżdżenia) w kółko, a czasem również powracania tą samą drogą.

Następnie: Pokémon Go - czym jest IV i jak je sprawdzić

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon GO Plus - jak korzystać, funkcje i porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami