Pokémon Go - jak stworzyć i dodać Pokéstop

Szczegóły systemu.

Z tego poradnika dowiesz się, jak stworzyć Pokéstop w Pokémon Go i dodać go na mapę. Opisujemy cały proces, który - wbrew pozorom - jest bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać.

W Polsce, jak i w wielu innych krajach, nie ma jeszcze bowiem oficjalnej obsługi systemu dodawania Pokestopów. Nie znaczy to jednak, że nie ma sposobu ich dodawania.

Tworzenie Pokéstopa w Pokémon Go

Aktualnie pełną obsługą dodawania Pokestopów bezpośrednio z poziomu aplikacji Pokemon Go cieszą się tylko mieszkańcy Brazylii. Nie wiadomo, kiedy firma Niantic zdecyduje się rozszerzyć usługę na inne kraje, ale ze względu na bardzo dużą liczbę Pokestopów w Polsce, niewykluczone, że będziemy musieli poczekać jeszcze bardzo długo.

pokestop1

Nie oznacza to jednak, że Polacy nie mogą dodawać Pokestopów do Pokemon Go. Jest to możliwe, choć nieco bardziej skomplikowane.

Już na początku należy zaznaczyć, że do umieszczenia nowego punktu na mapie w Pokemon Go będziemy potrzebować innej aplikacji - gry o nazwie Ingress. To produkcja firmy Niantic, która powstała kilka lat przed Pokemon Go, ale opiera się na podobnych schematach. Gra o łapaniu stworków bazuje właśnie na cyfrowej mapie miejskiej infrastruktury Ingress.

Wszystkie Pokestopy w Pokemon Go są najpierw Portalami w Ingress. Oznacza to, że korzystając z Ingress - gdzie istnieje możliwość łatwego dodawania punktów na mapie - możemy, w pośredni sposób, stworzyć Pokestop.

ing

Ważna uwaga: infrastruktura Ingress i Pokemon Go bazuje na tzw. komórkach S2, czyli równych obszarach terenu, na które można podzielić kulę ziemską. Komórki S2 mają różne poziomy - im większy poziom komórki, tym mniejszy obszar pokrywa. Nas najbardziej interesują komórki S2 poziomu 17., ponieważ w Pokemon Go na takim obszarze może znajdować się tylko jeden Pokestop.

To o tyle ważne, że w Ingress nie ma takich ograniczeń. Jeżeli w komórce S2 poziomu 17. znajduje się kilka Portali, to tylko jeden z nich staje się Pokestopem.

Niestety, abyś miał możliwość wysłania zgłoszenia o dodanie nowego Portalu do Ingress, musisz mieć co najmniej 10. poziom w grze. Pozostaje więc albo zaangażować się w grę, albo znaleźć znajomego, który ma konto.

pokestop2

Dodatkowo ważne jest, abyś korzystał nie z najnowszej wersji Ingress, a edycji Redacted, w której można zgłaszać nowe Portale.

Zgłoszenie o nowy Portal musi oczywiście spełnić kilka warunków: punkt musi być nowy, łatwy w dostępie, łatwy do dostrzeżenia (wyróżniający się), a także odpowiednio przez ciebie opisany, z wyraźnym zdjęciem. Dopiero wtedy masz szansę na pozytywne rozpatrzenie.

Na decyzję możesz czekać nawet kilka miesięcy, więc przyda się cierpliwość. Po zgłoszeniu wniosku, a także rozpatrzeniu, otrzymasz wiadomość email.

Jeżeli uda ci się dodać nowy Portal na mapę, to najprawdopodobniej już niebawem zostanie Pokestopem - o ile w danej komórce S2 poziomu 17. nie ma już innego Pokestopu. Najlepiej więc wybierać dość puste obszary.

Następnie: Pokémon Go - jak zmienić drużynę? Działanie Team Medallion

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go w domu - czy można grać w mieszkaniu?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami