Bijatyka Super Smash Bros. Ultimate nauczy brytyjskich uczniów umiejętności życiowych

Wraz z innymi grami Nintendo.

Digital Schoolhouse to inicjatywa, której celem jest nauczenie brytyjskich uczniów umiejętności życiowych za pomocą wirtualnej rozrywki. Do programu dołączyły właśnie gry Nintendo.

W ramach finansowanej przez rząd Wielkiej Brytanii projektu w szkołach pojawią się zajęcia z użyciem różnych produkcji japońskiego koncernu, w tym Super Smash Bros. Ultimate - bijatyki z między innymi Mario i pokemonami.

super_smash_bros
Bijatyka jako narzędzie dydaktyczne

Przedstawiciele Digital Schoolhouse w brytyjskich szkołach zamierzają zorganizować turnieje e-sportowe rozgrywane we wspomnianym tytule. Celem jest nauczenie najmłodszych graczy pracy zespołowej.

Na razie nie jest jasne, jakie jeszcze tytuły - poza Super Smash Bros. Ultimate - zostaną wykorzystane. Samo Nintendo ma jednak nadzieję, że inicjatywa okaże się „inspirująca” dla „młodych umysłów w Wielkiej Brytanii”.

Digtai Schoolhouse funkcjonuje od 2014 roku i jest wspierane nie tylko przez japońskiego producenta, ale i inne firmy z branży gier. Odpowiedzialni za projekt przewidują, że w ciągu następnego roku szkolnego program obejmie 32 tysiące uczniów i 7 tysięcy nauczycieli.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Gry z Epic Games Store, Uplay, Origin i innych platform na Steamie - projekt fanów

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami