GOG nie chce być jak Epic Games Store - polska platforma o grach na wyłączność

„Wojna Krwi udowodniła, że exclusivy się u nas nie sprawdzają”.

Przedstawiciele CD Projektu ujawnili, że należący do firmy sklep GOG nie pójdzie śladem Epic Games Store i nie zaoferuje gier dostępnych na wyłączność.

Marcin Traczyk, który zajmuje się kontaktem z mediami, w rozmowie z serwisem PC GamesN, skomentował pojawienie się sklepu twórców Fortnite. Podkreślił, że choć spółka ceni każdą konkurencję i potrafi dostosować się do nowych warunków rynkowych, kluczowe jest zapewnienie klientom wyboru.

gog_logo
GOG oferuje gry bez zabezpieczeń DRM

Wyjaśnił, że przypadek karcianki Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, która przez pewien czas dostępna była tylko w ofercie polskiej platformy, udowodnił, że strategia stosowana przez Epic Games Store nie sprawdza się.

CD Projekt chce rywalizować z konkurencją lepszymi warunkami. Przykładem jest Cyberpunk 2077 - nie ukrywano, że GOG jako jedyny przekaże twórcom sto procent dochodów. W efekcie jedną trzecią cyfrowych zamówień przedpremierowych złożono w rodzimym sklepie.

gog_galaxy
Sklep pracuje nad GOG Galaxy 2.0, które połączy wszystkie gry w jednym miejscu

- Jeżeli przedstawiamy dobrą ofertę i otwarcie informujemy o korzyściach płynących dla użytkowników, możemy przekonać ich, by nabyli grę na naszej platformie, a nie innej - wyjaśnia Traczyk.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji graczy na naszą wiadomość, tego jak się nią dzielili i liczbą rekomendacji osób, które zachęcały znajomych do kupna na GOG. To było niezwykle ekscytujące i jesteśmy szczęśliwi oraz dumni, że ludzie w nas tak mocno wierzą - dodaje.

Uruchomiony w 2008 roku cyfrowy sklep jest częścią grupy CD Projekt. Do firmy należy również studio CD Projekt Red, które odpowiedzialne jest za serię Wiedźmin oraz powstające Cyberpunk 2077.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Tropikalne krajobrazy z Crysisa w prezentacji silnika CryEngine. Zapowiedź remastera?

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami