Pokémon GO Plus - jak korzystać, funkcje i porady

Wszystko o oficjalnym gadżecie do gry.

Gadżet Pokémon GO Plus w końcu trafił do sprzedaży, chociaż w Polsce nadal nie jest dostępny od ręki. Można go jednak zakupić, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować krótki opis urządzenia oraz jego funkcji.

Pokémon GO Plus to akcesorium do gry Pokémon GO, które możemy nosić na ręku - dzięki dołączanej do zestawu opasce. Możemy też przypiąć gadżet na pasku lub przy kieszeni. Kształt gadżetu przypomina połączenie Poke Balla i „pinezki” oznaczającej cel w Google Maps, co jak najbardziej pasuje do ideo gry. Wielkością urządzenie przypomina większe smartwatche, ale oferuje oczywiście wyłącznie funkcje związane z aplikacją Pokémon GO.

Zastosowanie Pokémon GO Plus

Urządzenie Plus służy przede wszystkim jako gadżet ułatwiający granie w GO. Działa na zasadach przypominających gadżety typu Apple Watch. Jest więc połączone z naszym telefonem i podczas rozgrywki nie musimy cały czas trzymać smartfona w dłoni. Plus łączy się z komórką przy użyciu Bluetooth.

Gdy Plus jest aktywne, pokaże nam powiadomienie, jeżeli znajdziemy się w pobliżu punktu PokeStop lub dzikiego Pokemona do złapania. Sygnał powiadomienia to wibracja i mrugające światełko LED.

pokegopluss1
Urządzenie możemy przypiąć do kieszeni, ale wtedy kłopotliwe będzie zerkanie na diodę

By aktywować PokeStop lub złapać stworka, wystarczy - po zobaczeniu sygnału o ich wykryciu - wcisnąć przycisk na urządzeniu. To wszystko, nie trzeba nawet zerkać na ekran telefonu. Przy takim podejściu nie zobaczymy jednak oczywiście, z jakim Pokemonem mamy do czynienia.

Warto zaznaczyć, że używanie Plusa wcale nie zmniejsza zużycia baterii. Co prawda telefon oszczędza energię, skoro nie musimy co chwilę aktywować ekranu, ale dodatkowe zasoby są zużywane na połączenie Bluetooth.

Co ważne - korzystanie z Pokémon GO Plus pomaga też w wykluwaniu jajek. Nie trzeba już chodzić z włączonym smartfonem w ręku, by aplikacja liczyła nasze kroki i kolejne kilometry, co znacznie ułatwia zadanie.

Znaczenie kolorów diody LED i wibracji

Pokémon GO Plus posiada kilka różnych funkcji powiadomień. Dioda może świecić inaczej w zależności od sytuacji. Znaczenie konkretnych sygnałów nie jest nawet wyjaśnione w instrukcji, opisujemy je więc poniżej:

  • Czerwone światełko i szybkie wibracje - połączenie między urządzeniem i smartfonem zostało przerwane, należy od nowa sparować gadżet przez Bluetooth.
  • Dioda mruga na niebiesko, trzy podwójne wibracje - sygnał powiadamiający o natknięciu się na PokeStop. Użyj przycisku na gadżecie by zebrać przedmioty i XP.
  • Światełko mruga na zielono, trzy długie wibracje - powiadomienie o pojawieniu się obok Pokemona. Użyj przycisku, by rzucić Poke Ball.
  • Mruganie w wielu kolorach i długa wibracja - powiadomienie o złapaniu Pokemona lub zebraniu wszystkich przedmiotów z punktu Pokestop.
  • Mruganie na czerwono i wibracje - powiadomienie o nieudanym rzucie Poke Ballem, Pokemon uciekł. Rzutu nie można powtórzyć.

Pokémon Go Plus jest kompatybilne z telefonami iPhone 5/5C/5S/SE/6/6S/6 Plus/6S Plus i systemem operacyjnym iOS 8 oraz iOS 9. Należy pobrać aktualizację aplikacji GO.

Plus zadziała też na telefonach z Androidem w wersji 4.4 lub późniejszymi, do 6.0. Wymagana jest funkcja Bluetooth Smart, a więc Bluetooth w wersji 4.0 lub lepszej. Wymóg to także 2GB RAM.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami