Pokaz Cyberpunk 2077 na Gamescomie wyglądał lepiej niż udostępniony gameplay - analiza Digital Foundry

Kwestia rozdzielczości.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Digital Foundry opublikowali analizę prezentowanych na tegorocznym Gamescomie fragmentów Cyberpunk 2077. Podkreślają, że na targach gra wyglądała lepiej niż w udostępnionym niedawno gameplayu.

Dziennikarze zwracają uwagę, że problemem jest rozdzielczość. Opublikowane kilka dni temu wideo zarejestrowano w 1080p, podczas gdy w niemieckiej Kolonii produkcja przedstawiana była na dużych ekranach w 4K.

Digital Foundry przekonuje, że mniejszy rozmiar obrazu znacząco wpłynął na jakość oprawy graficznej. Cyberpunk 2077 przepełniony jest wieloma szczegółami, które jednak w obrobionym materiale w Full HD nie są widoczne.

Autorzy analizy jednocześnie zaznaczają, że w niespełna 15-minutowym nagraniu zaprezentowano jedynie część elementów z pokazu na Gamescomie. Uczestnicy wydarzenia mogli ujrzeć fragment trwający około godziny.

cyberpunk_2077_analiza_df
W Cyberpunk 2077 gracze trafią w różne miejsca Night City

Redaktorzy wyjaśniają też, że ujęcia przedstawiane na targach wyglądały lepiej niż w ubiegłym roku. Poprawiono na przykład jakość odbić, które wbrew pozorom nie wykorzystywały ray tracingu, a metody zastosowanej wcześniej w Wiedźminie 3. Szczególnie ładnie prezentowały się w kałużach i na metalowych powierzchniach.

Śledzenia promieni w czasie rzeczywistym użyto - tak jak w Metro Exodus - na bezpośrednich źródłach światła, czyli między innymi neonach i ozdobach noszonych przez V. Takie rozwiązanie ma dokładniejszy wpływ na oświetlenie, co przekłada się na „piękne rezultaty”.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Demonstracja uruchomiona była na PC z kartą graficzną GeForce RTX 2080 Ti w 4K. Digital Foundry podkreśla, że mimo wysokiej rozdzielczości, gra działała w stałych 30 klatkach na sekundę, choć w niektórych momentach dochodziło do niewielkich spadków płynności.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Następnie: Duchowy następca Dead Space - mroczny zwiastun horroru Negative Atmosphere

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami