EA nie ma w planach Star Wars Battlefront 3

Priorytetem ulepszanie drugiej części serii.

Electronic Arts nie ma w planach stworzenia kolejnej części serii strzelanek Star Wars Battlefront - wynika z wypowiedzi Dennisa Brännvalla, szefa projektu drugiej odsłony cyklu.

- Sequele wciąż są jedną z opcji, w przeciwnym wypadku deweloperzy by ich nie tworzyli. Jednakże, nie ma już na nie takiego popytu - stwierdził Brännvall w rozmowie z PCGamesN.

b2
Być może Battlefront 3 nigdy nie powstanie

Przedstawiciel EA stwierdził, że wydawca był przyzwyczajony do wspierania gier przez krótszy czas - np. w formie przepustki sezonowej - a potem rozpoczynania prac nad kolejną częścią serii, jednak rynek przeszedł zmiany.

- [Dawniej], kiedy coś nie działało, po prostu to porzucałeś i postanawiałeś poprawić w nowej grze. Teraz nie rozwiązujemy problemów w taki sposób.

Brännvall ma na myśli Star Wars Battlefront 2, które po premierze spotkało się z ostrą krytyką, ale teraz, dzięki licznym poprawkom, zmieniło się niemal nie do poznania. Twórcy usunęli kontrowersyjny system mikropłatności i dodali mnóstwo treści - w darmowych aktualizacjach.

Menedżer wspomniał też, że EA nie boi się dokonywać nawet daleko idących zmian w Battlefront 2, jeśli modyfikacje służą graczom. Przykładem system odradzania się na członkach drużyny, który zaimplementowano właśnie na prośbę społeczności.

Niedawno Brännvall stwierdził, że „fani Battlefront 2 nigdy nie byli szczęśliwsi”, a twórcy każdego dnia żałują, że wydali grę z lootboxami.

Źródło: PCGamesN

Następnie: Doom uruchomiony na mikrofalówce

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami