Skyrim - domy, jak kupić

Posiadłości dostępne w grze.

Podstawowa wersja Skyrim umożliwia zakup pięciu posiadłości. W grze nie mamy ograniczeń co do ilości posiadanych domów. Poniżej przedstawiamy domy wraz nazwą miasta, w którym się znajdują, oraz koszt zakupu każdej z nieruchomości:

  • Wietrzny domek (1), Biała Grań - 5 000 septimów
  • Miodowe zbocze, Pęknina, Rift - 8 000 septimów
  • Dwór Vlindrel, Markart, Pogranicze - 8 000 septimów
  • Hjerim, Wichrowy Tron, Wschodnia Marchia - 12 000 septimów
  • Posiadłość Dumna Wieżyca, Samotnia, Haafingar - 25 000 septimów
003

Dodatek Dragonborn wprowadza dodatkowy dom w Kruczej Skale. Wyżej wymienione posiadłości kupimy zwykle dopiero po spełnieniu pewnych warunków, przykładowo wykonania wątków związanych z danym regionem. Zakup niektórych posiadłości jest warunkiem do zdobycia tytułu tana. Zakupione domy wyposażamy w meble.

Rozszerzenie Hearthfire umożliwia wybudowanie trzech domów: Windstad Manor (Hjaalmarch), Lakeview Manor (Falkret), Heljarchen Hall (Biel). Każdy wymaga zakupu ziemi, która zawsze kosztuje 5000 septimów. Możliwość zakupu działki uzyskamy po zrealizowaniu lokalnych misji w danej prowincji.

Jeśli w danym momencie nie możemy zakupić domu, skorzystajmy z przestrzeni, które oferują gildie. Dedykowane pomieszczenia udostępnia Gildia Złodziei, Towarzysze, Akademia w Zimowej Twierdzy oraz Mroczne Bractwo.

Jeżeli nie posiadamy domu, a zamierzamy zawrzeć związek małżeński, zawsze możemy wprowadzić się do przyszłego małżonka. Warto wcześniej ustalić, czy sympatia posiada nieruchomość na własność.

Następnie: Skyrim - słoma, glina, kamień i gwoździe: skąd pozyskać (Hearthfire)

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - jak zostać tanem w każdej prowincji

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami