PS5 skróci czas tworzenia gier - twierdzi deweloper

Wszystko dzięki procesorowi Zen 2.

Dzięki procesorowi Zen 2 od AMD, tworzenie gier na PlayStation 5 będzie znacznie łatwiejsze, a przy okazji zajmie mniej czasu niż dotychczas - twierdzi Tim Ash ze studia BoxFrog Games, twórców dynamicznej gry lotniczej Lost Wing.

- To będzie ogromny krok naprzód - powiedział Ash w rozmowie z GamingBolt. [Procesor] sprawia, że znika wiele ograniczeń dotyczących obliczeń wykonywanych „w locie”.

ps51
Zen 2 napędza też nowego Xboksa

- Mamy mnóstwo pomysłów, które są bardzo trudne lub nawet niemożliwe do zrealizowania na aktualnej generacji konsol. Poza tym, projektowanie gier jest teraz przyspieszone, ponieważ mniej czasu trzeba przeznaczyć na optymalizację - dodał.

Deweloperzy wypowiadali się już w pozytywnym tonie o PS5 i Xbox Scarlett, ale najczęściej zwracając uwagę na szybki dysk SSD, który podobno niemal całkowicie eliminuje czas wczytywania.

Nowa generacja konsol zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec 2020 roku. Znamy już pierwsze szczegóły odnośnie PS5 i Xbox Scarlett.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Cyberpunk 2077 - sceny seksu z widokiem z oczu postaci

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami