Kampania Gears 5 z lokacją 50 razy większą od standardowych dla serii map

Ogromny teren.

Gears 5 pozwoli zwiedzić największą lokację w serii, o powierzchni 50 razy przewyższającej „standardowe dla serii mapy” - stwierdził szef studia Coalition, Rod Fergusson, który podczas panelu PAX West ujawnił kilka informacji o debiutującej 10 września grze.

W przemieszczaniu się po odległym terenie pomoże pojazd podobny do łódki, który dzięki żaglowi wykorzysta moc wiatru. Nietypowy środek lokomocji widzieliśmy już w materiałach z Gears 5.

gear1
Największa mapa - widoczna na obrazku - znajduje się w akcie trzecim

Fergusson wspomniał też o roli Jacka, czyli latającego robota z szeregiem zastosowań, które odblokujemy w miarę postępów w kampanii. Pomocnik może przykładowo zapewnić graczowi niewidzialność, co pozwoli decydować, kiedy chcemy angażować się w walkę, a kiedy przejść obok nieprzyjaciół niezauważenie i eksplorować dalej.

To nowość w serii. Dotychczas, wzorem klasycznych strzelanek, należało pokonać każdego wroga, który stanął głównym bohaterom na drodze. Warto nadmienić, że Jack może też w Gears 5 leczyć, stawiać miny zbliżeniowe i pułapki elektryczne.

Ukończenie wątku fabularnego zajmie ok. 12 godzin, a w przypadku, gdy gracze zechcą wykonać wszystkie opcjonalne wyzwania, czas zabawy może wydłużyć się do ponad 20 godzin.

W produkcji gracze pokierują znaną z poprzedniej części Kait. Dziewczyna wraz z towarzyszami postara się odkryć tajemnicę pochodzenia Szarańczy oraz koszmarów i wizji, z którymi zmaga się bohaterka. Gra zaoferuje też oczywiście tryb wieloosobowy, w tym popularną Hordę.

Gears 5 zadebiutuje 10 września na PC i Xbox One. Strzelanka trafi od razu do oferty abonamentowej usługi Xbox Game Pass na komputerach i konsolach.

Źródło: Twinfinite

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami