Wiedźmin 3 wciąż popularny - sprzedaż w pierwszym półroczu 2019 wyższa niż rok wcześniej

Raport finansowy CD Projektu.

Grupa CD Projekt ujawniła najnowsze wyniki finansowe. Istotny wpływ na osiągnięcia firmy nadal ma wydany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego sprzedaż wciąż jest wysoka.

Trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii w pierwszym półroczu 2019 roku znalazła więcej nabywców niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dokładnych danych nie przedstawiono, choć wiadomo, że cała trylogia do tej pory rozeszła się w 40 milionach sztuk.

Natomiast w omawianym okresie CD Projekt wygenerował 214,4 milionów złotych przychodów i 51,7 milionów złotych zysków. Dla porównania - dwanaście miesięcy wcześniej obie kwoty wynosiły odpowiednio 168 milionów złotych i 52 miliony złotych.

Największy udział wypracowaniu rezultatów grupy miało CD Projekt Red, co jest zapewne związane ze sprzedażą Wiedźmina 3. W pierwszym półroczu 2019 roku studio osiągnęło 138,72 mln złotych przychodów i 63,62 mln złotych zysku netto.

Nieco gorzej poradziła sobie należąca do grupy platforma dystrybucji cyfrowej GOG. Sklep wygenerował bowiem 81 mln złotych przychodów, co przełożyło się na 643 tysiące złotych zysków.

wiedzmin_3_switch
Wiedźmin 3 wkrótce trafi na Switch

Jednocześnie poinformowano, że w pierwszych sześciu miesiącach na produkcję gier i nowych technologii przeznaczono 60 mln złotych. W sumie w powstające projekty zainwestowano do tej pory 292 mln złotych.

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład spółki wchodzi odpowiedzialne za serię Wiedźmin i Cyberpunk 2077 studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: Raport finansowy CD Projekt, Stockwatch

Następnie: Epic Games Store to wzór do naśladowania - twierdzi wydawca Metro Exodus

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami