Cyberpunk 2077 - nowy gameplay. Kreator postaci, walka, skradanie i Johnny Silverhand

Kwadrans rozgrywki.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, CD Projekt Red opublikowało blisko 15 minut rozgrywki z powstającego Cyberpunk 2077. Nagranie przedstawia najważniejsze mechanizmy zabawy, w tym jedną z misji.

W materiale zaprezentowano jedno z zadań fabularnych, które toczy się w połowie gry. V próbuje zdobyć zaufanie gangsterów z The Voodoo Boys - w tym celu musi przeniknąć do siedziby konkurencyjnej organizacji Animals, której członkowie upodabniają się do zwierząt.

Zadania wykonano postaciami o odmiennym stylu rozgrywki - Solo i Netrunner. Pierwsza skupia się na sile i bezpośrednich potyczkach: potrafi walczyć wręcz, może wyrwać broń z wieżyczki, wyważyć drzwi i wykorzystać przeciwnika jako żywą tarczę.

Drugi typ bohatera kładzie nacisk na skradanie. Podstawowym orężem jest umiejętność hakowania, co pozwala na przykład przygnieść wroga ciężarkami lub włamać się do lokalnego systemu, by przejąć kontrolę nad kamerą monitoringu lub odwrócić uwagę oponentów.

cyberpunk_2077_placide
Jeden z najbardziej wpływowych członków The Voodoo Boys

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Jest też spojrzenia na rozbudowany kreator postaci. Tworząc bohatera na początku zabawy dostosujemy nie tylko wygląd bohatera lub bohaterki, ale także wybierzemy początkowe atrybuty i jedno z trzech teł fabularnych, które między innymi odblokują dodatkowe dialogi.

Nie zabrakło również fragmentu z Johnnym Silverhandem, w którego wciela się Keanu Reeves. Jak wyjaśniają twórcy, muzyk i buntownik kieruje się własnymi motywacjami i „też chce coś ugrać dla siebie”.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One.

Następnie: Zapachy ze Skyrima, dzięki specjalnym świecom za ponad 1200 zł

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami