Nowy Resident Evil to gra kooperacyjna w stylu Left 4 Dead? Pierwsze screeny

Czterech bohaterów.

Nowy Resident Evil o roboczej nazwie Project REsistance może być produkcją nastawioną na zabawę w kooperacji - wynika z materiałów odnalezionych przez fanów.

Na kanał cyklu w serwisie YouTube wgrano zwiastun nowej odsłony, ale materiał jest na razie zablokowany - zostanie ujawniony 9 września. Internauci za pomocą narzędzia do pobierania miniaturek z internetowych filmów zdołali jednak ściągnąć cztery grafiki.

re_coop1
Wygląda na to, że siły połączy czwórka postaci
re_coop4
Widoczny w tle kij wskazuje, że nie zabraknie broni do walki wręcz

Obrazki przedstawiają cztery uzbrojone postacie, którymi najprawdopodobniej pokierujemy podczas rozgrywki. Uwagę zwraca szczególnie ujęcie prezentujące wszystkich bohaterów stojących w grupie - scena sugeruje, że powstająca gra zaoferuje tryb kooperacji.

Jeżeli nowa część faktycznie jest tytułem nastawionym na zabawę we współpracy, projekt mógłby przypominać serię Left 4 Dead. W produkcjach od Valve kilku graczy również eliminowało zombie kontrolowane przez sztuczną inteligencję.

re_coop2
Pojawią się strzelby...
re_coop3
...oraz krótkie pistolety

Oczywiście nie wiadomo, czy Project REsistance rzeczywiście położy nacisk na kooperację. Warto jednak zaznaczyć, że Capcom w przeszłości wydał już podobną odsłonę cyklu - w 2004 roku na PS2 ukazało się Resident Evil Outbreak.

Tajemnicza gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One i zostanie oficjalnie zapowiedziana 9 września o godzinie 17:00 czasu polskiego. Natomiast uczestnicy targów Tokyo Game Show otrzymają możliwość ujrzenia tytułu w akcji.

Źródło: Twitter

Następnie: Control ze spadkami płynności do 10 FPS na PS4 i Xbox One - analiza Digital Foundry

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami