Cyberpunk 2077 bez wyboru zdefiniowanej płci - po opiniach z E3 2018

„Słuchamy tego, czego ludzie chcą”.

W Cyberpunk 2077 zabraknie standardowego wyboru zdefiniowanej płci postaci. Funkcję usunięto z edytora bohatera po opiniach, które autorzy zebrali podczas ubiegłorocznego E3.

W wywiadzie dla serwisu Metro starsza artystka w CD Projekt Red - Marthe Jonkers - potwierdziła informacje z czerwca. Zamiast klasycznego podziału na mężczyznę i kobietę, pojawi się opcja stworzenia podopiecznego o różnych cechach płciowych.

cyber_walka_wr
W Cyberpunk 2077 nie zabraknie walki

- Nie wybierzemy płci, a typ ciała. Chcemy, by gracz miał możliwość wykreowania dowolnej postaci. Są więc różne sylwetki i dwa głosy: męski i żeński. Wszystko można ze sobą łączyć w dowolny sposób - przekonuje.

Natomiast w rozmowie z serwisem VGC deweloperka wyjaśniła, że zmiany w edytorze bohatera wprowadzono po opiniach z ubiegłorocznego E3. Dziennikarze, którzy mieli okazję wówczas ujrzeć grę, oczekiwali większej swobody w tworzeniu V.

cyber_fpp
W Cyberpunk 2077 akcję przedstawiono w widoku FPP

- Po tamtych targach znacząco rozbudowaliśmy kreator postaci i w reakcji na sugestie zaimplementowaliśmy mnóstwo dodatkowych opcji. Słuchamy jedynie tego, czego ludzie chcą, ich wskazówek, w jaki sposób możemy ulepszyć grę - tłumaczy Jonkers.

- Teraz gracz otrzyma możliwość przygotowania unikalnej dla siebie postaci: może wybrać typ ciała, ulubiony głos oraz tworzyć różnorodne kombinacje. Naprawdę doceniamy opinie, które zbieramy po prezentacjach - dodaje.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Oczywiście brak wyboru zdefiniowanej płci nie oznacza, że zniknie funkcja grania kobietą lub mężczyzną. Wprowadzone zmiany przeznaczone są dla graczy, którzy chcą wykreować postać o nieokreślonej tożsamości płciowej.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One. Warto zaznaczyć, że w najbliższy piątek - 30 sierpnia - o godzinie 20:00 studio CD Projekt Red zaprezentuje nowe fragmenty rozgrywki z gry.

Źródło: VGC

Następnie: Serial Wiedźmin zadebiutuje 1 listopada - sugeruje pracownik Netflixa

Reklama

Skocz do komentarzy (23)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (23)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami