Wskrzeszono Telltale Games - studio wraca z nowymi właścicielami

Specjaliści od przygodówek.

Zamknięte w ubiegłym roku Telltale Games wraca pod innym kierownictwem. Prawa do podmiotu nabyło LCG Entertainment, które od teraz będzie funkcjonowało pod nazwą wspomnianego zespołu.

Na czele ekipy staną założyciele firmy, która dokonała zakupu, czyli Jamie Ottile i Brian Waddle. Menedżerowie podkreślają, że zamierzają zatrudnić kilku byłych pracowników studia, aczkolwiek na razie nie na pełny etat.

the_wolf_among_us
The Wolf Among Us 2 może jednak powstać

W rozmowie z serwisem Polygon szefowie wskrzeszonego Telltale Games oznajmili, że udało się odzyskać prawa do gier na licencji, w tym przygodówki z Batmanem i The Wolf Among Us. Studio posiada też marki wykreowane przez oryginalny zespół - między innymi Puzzle Agent.

Ottile i Waddle jednocześnie zaznaczają, że choć jeszcze nie podjęli ostatecznych decyzji, najprawdopodobniej spróbują kontynuować opowieści przedstawione w wymienionych produkcjach.

twd
Nowe Telltale Games nie odzyskało praw do The Walking Dead

Menedżerowie zapewniają, że przyglądają się też możliwości odzyskania innych przygodówek na licencji, czyli Borderlands, Gra o Tron, Guardians of the Galaxy i Minecraft. Na pewno jednak nie zdobędą praw do Stranger Things i The Walking Dead: pierwsze wróciły do Netflixa, a drugie przejęło Skybound - firma, która dokończyła ostatni sezon produkcji o żywych trupach.

Przez pół roku liczebność Telltale Games pozostanie niewielka, a zespół skupi się na tworzeniu technologii i narzędzi programistycznych. W przyszłości studio zajmie się grami, które wciąż ukażą się w formie epizodycznej, choć zmianie ulegnie tempo wydawania odcinków.

bords_telltale
Nieznany jest los przygodówki w świecie Borderlands

Co ciekawe, prawa do ekipy wykupiono od firmy wyznaczonej przez wierzycieli zamkniętego wcześniej podmiotu. Negocjacje rozpoczęły się sześć miesięcy temu i były „niezwykle skomplikowanym” procesem. Wartości transakcji jednak nie ujawniono.

Źródło: Polygon

Następnie: PS Plus: wrzesień 2019 - pełna oferta

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami