Remaster Red Dead Redemption na PC - projekt fana

Nietypowa inicjatywa.

Gracz o pseudonimie GamingDamned pracuje nad Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project, czyli odświeżoną edycją pierwszej odsłony cyklu na PC. Premiera finalnego wydania w grudniu tego roku.

Sam projekt opiera się na grze w wersjach uruchomionych za pomocą emulatorów konsol PS3 i Xbox 360. Tytuł nadal będzie działał z użyciem wspomnianych aplikacji, ale autor obiecuje lepsze zoptymalizowanie produkcji pod komputery osobiste.

Nie zabraknie znacznego udoskonalenia oprawy graficznej - w planach między innymi tekstury w wyższej rozdzielczości i ulepszony wygląd interfejsu użytkownika. Ponadto poprawione wczytywanie znajdujących się w oddali obiektów oraz ładniejsze cienie i modele postaci.

To nie wszystko, ponieważ GamingDamned chce też ograniczyć wirtualną mgłę, zmodyfikować deszcz i zwiększyć liczbę chmur. Do tego usunie efekty rozmycia i bloomu.

Poza tym autor udoskonali oświetlenie i zmieni paletę wyświetlanych barw w taki sposób, by kolorystycznie produkcja przypominała drugą część cyklu. Co ciekawe, w przyszłych odsłonach projektu zamierza przygotować tekstury 4K.

rdr_odswiezone
W planach ładniejsza grafika

Warto zaznaczyć, że Red Dead Redemption można uruchomić na PC z użyciem emulatorów PS3 i X360, ale są poważne problemy z płynnością. Niewykluczone, że fanowska wersja zaoferuje wyższą wydajność.

Nie jest jednak na razie jasne, jak na nietypowy projekt zareaguje Rockstar Games. Niewykluczone jednak, że studio nie zablokuje dalszego rozwoju remastera, ponieważ do działania nadal wymaga posiadania oryginalnej gry.

Źródło: DSO Gaming

Następnie: W Epic Games Store pojawi się pierwsza polska gra na wyłączność - symulator pszczoły

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami