Morrowind na silniku Skyrima w akcji - gameplay z imponującego moda Skywind

Wprost z Gamescomu.

Fani z grupy TESRenewal opublikowali pierwszy gameplay z powstającego Skywind - imponującej modyfikacji przenoszącej The Elder Scrolls 3: Morrowind na silnik Skyrima.

Prezentowane na targach Gamescom nagranie przedstawia misję, w której główny bohater musi wykonać wyrok śmierci na polecenie gildii Morag Tong. Celem jest ukrywający się w jaskini Zanzitari niejaki Sarayn Sadus.

Materiał ukazuje rozgrywkę zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby. Nie zabrakło rozmów ze zleceniodawcą zadania, zbierania przedmiotów oraz oczywiście walki z napotkanymi przeciwnikami - nie tylko żołnierzami, ale i okolicznymi stworami.

Twórcy nie ukrywają, że chcieli zaprezentować najbardziej znane elementy Morrowinda, w tym lewitację i wyścigi na klifach, a także nowy rodzaj podziemi. Uznali jednak, że podczas pierwszego publicznego pokazu powinni przedstawić najbardziej dopracowany fragment.

skywind_mod_gameplay
Twórcy wiernie odtworzyli poszczególne lokacje

Autorzy przyznają jednocześnie, że ujawniony gameplay nie jest rewolucyjny. Podkreślają zarazem, że film pozwala przyjrzeć się sztucznej inteligencji przeciwników, walce z użyciem włóczni i wyglądom miast oraz posłuchać dubbingu i muzyki.

Skywind powstaje od kilku lat. Odpowiedzialna za mod grupa TESRenewal chce przenieść treści z Morrowind na silnik Skyrim przy zachowaniu mechanizmów rozgrywki z nowszej odsłony cyklu. Do działania wymagane będzie posiadanie obu gier.

Warto zaznaczyć, że równolegle zespół pracuje nad Skyblivion - podobnym projektem, ale odtwarzającym The Elder Scrolls 4: Oblivion. Daty premiery obu modyfikacji nie są jednak na razie znane.

Następnie: Gracz z Indonezji oświadczył się dziewczynie kartą graficzną i procesorem

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami