PlayStation 5 - wizualizacja konsoli deweloperskiej

Na podstawie patentu Sony.

Serwis Let's Go Digital przygotował wizualizację deweloperskiego modelu PlayStation 5, którego szkice ujawniono w odkrytym niedawno patencie od firmy Sony.

Na opublikowanych grafikach holenderscy dziennikarze zachowali umieszczone na obudowie urządzenia charakterystyczne wgłębienie w kształcie symbolu V. Projekt ozdobiono podświetleniem i elementami utrzymanymi w niebieskich barwach.

ps5_devkit01
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
ps5_devikt02
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Na przedzie nie zabrakło również logotypu marki PlayStation i napisu PS5. Ciekawostką są przyciski (zapewne dotykowe) odpowiadające za zatrzymywanie i przewijanie wideo, a także wysuwanie płyty z napędu.

Jest także oznaczenie, które wskazuje, że konsolę wyposażono w dysk SSD. Ponadto po prawej stronie zaimplementowano włącznik oraz sześć otworów, które są najprawdopodobniej portami USB.

ps5_devkit03
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
ps5_devkit04
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Warto jednak podkreślić, że grafiki są jedynie autorską wizualizacją autorstwa redakcji Let's Go - powstałą na podstawie ujawnionych kilka dni temu szkiców - a nie oficjalnym projektem stworzonym przez Sony.

Niedawno starszy artysta w Codemasters - Matthew Stott - stwierdził, że wspomniany patent przedstawiający PlayStation 5 tak naprawdę prezentuje deweloperski model urządzenia. Firma ma podobno kilka takich sprzętów w swoim biurze.

ps5_devkit05
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
ps5_devkit06
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Zobacz także: PS5 - potencjalna data premiery, dostępne gry, moc obliczeniowa

Jakiś czas temu Sony ujawniło pierwsze informacje na temat specyfikacji i funkcjonalności PS5. Konsola zaoferuje wsteczną kompatybilność, realistyczny dźwięk, obsługę ray tracingu oraz możliwość wyświetlania treści w rozdzielczości 8K.

Źródło: Let's Go Digital

Następnie: 3500 zł za grę Adriana Chmielarza na Allegro - czy znajdzie się chętny?

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami