PlayStation 5 - wizualizacja konsoli deweloperskiej

Na podstawie patentu Sony.

Serwis Let's Go Digital przygotował wizualizację deweloperskiego modelu PlayStation 5, którego szkice ujawniono w odkrytym niedawno patencie od firmy Sony.

Na opublikowanych grafikach holenderscy dziennikarze zachowali umieszczone na obudowie urządzenia charakterystyczne wgłębienie w kształcie symbolu V. Projekt ozdobiono podświetleniem i elementami utrzymanymi w niebieskich barwach.

ps5_devkit01
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
ps5_devikt02
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Na przedzie nie zabrakło również logotypu marki PlayStation i napisu PS5. Ciekawostką są przyciski (zapewne dotykowe) odpowiadające za zatrzymywanie i przewijanie wideo, a także wysuwanie płyty z napędu.

Jest także oznaczenie, które wskazuje, że konsolę wyposażono w dysk SSD. Ponadto po prawej stronie zaimplementowano włącznik oraz sześć otworów, które są najprawdopodobniej portami USB.

ps5_devkit03
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
ps5_devkit04
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Warto jednak podkreślić, że grafiki są jedynie autorską wizualizacją autorstwa redakcji Let's Go - powstałą na podstawie ujawnionych kilka dni temu szkiców - a nie oficjalnym projektem stworzonym przez Sony.

Niedawno starszy artysta w Codemasters - Matthew Stott - stwierdził, że wspomniany patent przedstawiający PlayStation 5 tak naprawdę prezentuje deweloperski model urządzenia. Firma ma podobno kilka takich sprzętów w swoim biurze.

ps5_devkit05
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej
ps5_devkit06
PS5 - wizualizacja wersji deweloperskiej

Zobacz także: PS5 - potencjalna data premiery, dostępne gry, moc obliczeniowa

Jakiś czas temu Sony ujawniło pierwsze informacje na temat specyfikacji i funkcjonalności PS5. Konsola zaoferuje wsteczną kompatybilność, realistyczny dźwięk, obsługę ray tracingu oraz możliwość wyświetlania treści w rozdzielczości 8K.

Źródło: Let's Go Digital

Następnie: 3500 zł za grę Adriana Chmielarza na Allegro - czy znajdzie się chętny?

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami