Minecraft - kompas: jak zrobić, zasada działania

Nawigowanie przy pomocy kompasu.

Nawigacja w Minecraft stanowi wyzwanie, zwłaszcza na początku gry. Dużym ułatwieniem w rozgrywce jest posiadanie kompasu (1). Przedmiot wykonamy na stole rzemieślniczym z czterech sztabek żelaza oraz jednego czerwonego kamienia (2).

089

Zarówno rudę żelaza, jak i rudę czerwonego kamienia spotkamy w podziemiach. Źródło żelaza generuje się także wewnątrz gór. Ruda czerwonego kamienia generuje się bardzo głęboko pod ziemią, często w sąsiedztwie lawy.

Aby korzystać z kompasu, wystarczy go przenieść do dowolnego slotu paska szybkiego dostępu. Nie musimy go aktywować w trakcie gry. Wskazówka kompasu zawsze wskazuje na miejsce, gdzie znajduje się główny punkt odrodzenia postaci (3). Nawet jeśli zmienimy aktualny punkt odradzania za pomocą łóżka, wskazówka kompasu (4) wskaże na miejsce pierwotnego punktu odrodzenia.

090

Jeżeli stworzyliśmy schron nieopodal pierwotnego punktu odrodzenia, zawsze do niego wrócimy korzystając z kompasu. Jeśli nie, to wracając do punktu wyjścia z łatwością odnajdziemy drogę do właściwego miejsca.

Następnie: Minecraft - zegar: jak zrobić, zasada działania

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić piston (tłok)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami