Mount & Blade 2: Bannerlord - niemal pół godziny rozgrywki z kampanii singlowej

Eksploracja świata, oblężenia i bitwy.

Prowadzony w serwisie YouTube kanał Rocket Beans TV Gaming opublikował zarejestrowany na Gamescomie materiał z Mount & Blade 2: Bannerlord. Nagranie przedstawia niemal pół godziny rozgrywki z kampanii dla pojedynczego gracza.

Film z komentarzem twórców gry prezentuje między innymi eksplorowanie mapy świata. Przemieszczając się postacią i armią, gracze mogą natknąć się na sojusznicze zamki, które pozwalają zrekrutować nowych żołnierzy. Wrogie twierdze można zaś spróbować przejąć.

W nagraniu ukazano także właśnie oblężenie jednej z warowni. Nasz bohater bierze bezpośredni udział w bitwie, walcząc obok innych żołdaków. W planach możliwość kierowania pozostałymi wojskowymi, ale pojawi się też opcja oddania kontroli sztucznej inteligencji.

Podczas przedstawionej potyczki, naszą postać unieszkodliwiono, choć nie zginęła, a jedynie została ciężko ranna. Autorzy wyjaśniają, że podopieczny może ponieść śmierć w trakcie określonych wydarzeń, jednak zgon nie musi zakończyć zabawy - jeżeli śmiałek doczekał się syna lub córki, wcielimy się w potomka.

mount_blade2_gameplay_singiel
W toku zabawy weźmiemy udział w oblężeniach

Warto zaznaczyć, że na mapie świata natrafimy nie tylko na zamki i twierdze, ale też wrogie wojska. W takich sytuacjach otrzymamy możliwość poddania się i służenia pod obcym sztandarem lub pokonania oponentów w bezpośredniej walce.

Przygodę zaczniemy w pojedynkę: dopiero w toku rozgrywki spotkamy towarzyszy i dołączymy do armii. Jeżeli bohater odniesie sukces, awansuje w hierarchii aż ostatecznie przejmie dowództwo. Wówczas po zdobyciu zamku, może przypisać go sobie lub sojusznikowi.

Osadzone w średniowiecznych realiach Mount & Blade 2: Bannerlord w marcu 2020 roku ukaże się w ramach programu Early Access na Steamie. Data premiery pełnej wersji nie jest na razie znana.

Następnie: W Cyberpunk 2077 policja jest bezlitosna - walka zazwyczaj skończy się śmiercią

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami