Mount & Blade 2: Bannerlord - niemal pół godziny rozgrywki z kampanii singlowej

Eksploracja świata, oblężenia i bitwy.

Prowadzony w serwisie YouTube kanał Rocket Beans TV Gaming opublikował zarejestrowany na Gamescomie materiał z Mount & Blade 2: Bannerlord. Nagranie przedstawia niemal pół godziny rozgrywki z kampanii dla pojedynczego gracza.

Film z komentarzem twórców gry prezentuje między innymi eksplorowanie mapy świata. Przemieszczając się postacią i armią, gracze mogą natknąć się na sojusznicze zamki, które pozwalają zrekrutować nowych żołnierzy. Wrogie twierdze można zaś spróbować przejąć.

W nagraniu ukazano także właśnie oblężenie jednej z warowni. Nasz bohater bierze bezpośredni udział w bitwie, walcząc obok innych żołdaków. W planach możliwość kierowania pozostałymi wojskowymi, ale pojawi się też opcja oddania kontroli sztucznej inteligencji.

Podczas przedstawionej potyczki, naszą postać unieszkodliwiono, choć nie zginęła, a jedynie została ciężko ranna. Autorzy wyjaśniają, że podopieczny może ponieść śmierć w trakcie określonych wydarzeń, jednak zgon nie musi zakończyć zabawy - jeżeli śmiałek doczekał się syna lub córki, wcielimy się w potomka.

mount_blade2_gameplay_singiel
W toku zabawy weźmiemy udział w oblężeniach

Warto zaznaczyć, że na mapie świata natrafimy nie tylko na zamki i twierdze, ale też wrogie wojska. W takich sytuacjach otrzymamy możliwość poddania się i służenia pod obcym sztandarem lub pokonania oponentów w bezpośredniej walce.

Przygodę zaczniemy w pojedynkę: dopiero w toku rozgrywki spotkamy towarzyszy i dołączymy do armii. Jeżeli bohater odniesie sukces, awansuje w hierarchii aż ostatecznie przejmie dowództwo. Wówczas po zdobyciu zamku, może przypisać go sobie lub sojusznikowi.

Osadzone w średniowiecznych realiach Mount & Blade 2: Bannerlord w marcu 2020 roku ukaże się w ramach programu Early Access na Steamie. Data premiery pełnej wersji nie jest na razie znana.

Następnie: W Cyberpunk 2077 policja jest bezlitosna - walka zazwyczaj skończy się śmiercią

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami