Diablo w świecie z kostek, czyli Minecraft: Dungeons - nowy gameplay

Sieczenie potworów.

Serwis IGN opublikował zarejestrowany podczas targów Gamescom gameplay z Minecraft: Dungeons, czyli powstającej produkcji w stylu popularnej serii Diablo.

Podobnie jak w szatańskim cyklu Blizzarda, wydarzenia w nowej grze studia Mojang przedstawiono w rzucie izometrycznym. Kierowana przez gracza postać przemierza zbudowane z kostek i generowane proceduralnie lokacje, eliminując kolejne stwory.

W zaprezentowanym fragmencie zadaniem bohatera - uzbrojonego w miecz rycerza - jest odnalezienie grobowca nekromanty i zlikwidowanie mrocznego czarnoksiężnika. Droga do celu prowadzi jednak nie tylko przez zastępy przeciwników, ale i pułapki.

Walka bazuje na używaniu i umiejętności specjalnych. Wzorem innych przedstawicieli gatunku, nie zabraknie szeregu przedmiotów do zdobycia, w tym wyposażenia ulepszającego statystyki danej postaci. Do tego tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

minecraft_dungeons_diablo
Minecraft w nietypowej odsłonie

Gra opowie o grupie bohaterów, której wioska została zaatakowana i zniszczona przez niejakiego Arch-Illagera. Śmiałkowie postanawiają wyruszyć śladem najeźdźcy i zemścić się za wyrządzone krzywdy.

Minecraft: Dungeons ukaże się wiosną 2020 roku na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. W dniu premiery trafi także do oferty abonamentu Xbox Game Pass na komputerach osobistych i konsoli Microsoftu.

Następnie: Mount & Blade 2: Bannerlord - niemal pół godziny rozgrywki z kampanii singlowej

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

PromocjeGry na PS4 za 21 zł i inne promocje w PS Store

Seria Assassin's Creed, Far Cry i wiele więcej.

GTA: San Andreas za darmo na PC

Z okazji startu aplikacji Rockstar Launcher.

Sony przejęło prawa do gry wydanej przez Microsoft

Sunset Overdrive w rękach producenta PlayStation.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami