Diablo w świecie z kostek, czyli Minecraft: Dungeons - nowy gameplay

Sieczenie potworów.

Serwis IGN opublikował zarejestrowany podczas targów Gamescom gameplay z Minecraft: Dungeons, czyli powstającej produkcji w stylu popularnej serii Diablo.

Podobnie jak w szatańskim cyklu Blizzarda, wydarzenia w nowej grze studia Mojang przedstawiono w rzucie izometrycznym. Kierowana przez gracza postać przemierza zbudowane z kostek i generowane proceduralnie lokacje, eliminując kolejne stwory.

W zaprezentowanym fragmencie zadaniem bohatera - uzbrojonego w miecz rycerza - jest odnalezienie grobowca nekromanty i zlikwidowanie mrocznego czarnoksiężnika. Droga do celu prowadzi jednak nie tylko przez zastępy przeciwników, ale i pułapki.

Walka bazuje na używaniu i umiejętności specjalnych. Wzorem innych przedstawicieli gatunku, nie zabraknie szeregu przedmiotów do zdobycia, w tym wyposażenia ulepszającego statystyki danej postaci. Do tego tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

minecraft_dungeons_diablo
Minecraft w nietypowej odsłonie

Gra opowie o grupie bohaterów, której wioska została zaatakowana i zniszczona przez niejakiego Arch-Illagera. Śmiałkowie postanawiają wyruszyć śladem najeźdźcy i zemścić się za wyrządzone krzywdy.

Minecraft: Dungeons ukaże się wiosną 2020 roku na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. W dniu premiery trafi także do oferty abonamentu Xbox Game Pass na komputerach osobistych i konsoli Microsoftu.

Następnie: Mount & Blade 2: Bannerlord - niemal pół godziny rozgrywki z kampanii singlowej

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami