Minecraft otrzyma obsługę ray tracingu. Gra nie do poznania

Zdjęcia z porównaniami i materiał wideo.

Minecraft otrzyma w 2020 roku oficjalną obsługę ray tracingu - w darmowej aktualizacji wersji gry dla systemu Windows 10. Grafiką z włączonym śledzeniem promieni będą mogli się cieszyć tylko posiadacze odpowiednich kart firmy Nvidia - serii RTX.

„W »normalnym« Minecrafcie blok złota jest po prostu żółty, ale z włączonym ray tracingiem widać nawet lustrzane odbicia - przykładowo postać stojącą obok” - tłumaczy Saxs Persson, dyrektor kreatywny marki.

Technika zastosowana w powstającej aktualizacji to tzw. path tracing, czyli rodzaj ray tracingu, opierający się głównie na odbijaniu promieni świetlnych.

m1bez
m1z

Do gry zostanie wprowadzone obliczane na bieżąco oświetlenie globalne, które będzie realistycznie padać na świat i poszczególne bloki. Błyszczące klocki będą emitować promienie, oświetlając najbliższe otoczenie, a szkło i woda zaczną odbijać obraz i częściowo rozpraszać światło.

m2bez
m2z

Firmy Nvidia i Mojang zapowiedziały współpracę zaledwie tydzień po tym, jak twórcy Minecrafta poinformowali o przerwaniu prac nad aktualizacją Super Duper, która miała zapewnić znaczny wzrost jakości oprawy graficznej.

m3bez
m3z

Co ciekawe, path tracing został już zaimplementowany do Minecrafta - tyle że przez fana popularnej produkcji.

Źródło: Polygon

Następnie: Główny producent Dragon Age 4 odchodzi z BioWare

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami