Kierowca z USA grał w Pokémon Go na ośmiu telefonach jednocześnie

Na szczęście w zatrzymanym aucie.

Policja z USA poinformowała o nietypowej kontroli drogowej. Jeden ze stróżów prawa natknął się na samochód, którego kierowca grał w Pokémon Go używając ośmiu telefonów jednocześnie.

Policjant Rick Johnson z amerykańskiego hrabstwa King opisał na Twitterze sytuację, w której uczestniczył niejaki sierżant Kyle Smith. Oficer zauważył stojące przy drodze auto z mężczyzną, który zajmował się łapaniem wirtualnych stworków.

Kierowca grał w Pokémon Go korzystając z ośmiu telefonów jednocześnie. Urządzenia - zarówno iPhony, jak i smartfony z Androidem - z włączoną produkcją umieścił na sporządzonej przez siebie przystawce, którą zamontował tuż przy kierownicy wozu.

Warto zaznaczyć, że mężczyzna bawił się w zaparkowanym aucie, a nie w trakcie jazdy (co jest utrudnione przez ograniczenia wprowadzone przez Niantic), więc nie stwarzał zagrożenia na drodze. Niewykluczone, że samochodem jedynie przemieszczał się z miejsca na miejsce.

Sierżant Smith początkowo myślał, że kierowca potrzebuje pomocy. Kiedy policjant zauważył, że ten tylko gra, puścił go wolno, ponieważ nie popełnił żadnego wykroczenia - sprawa zakończyła się jedynie ostrzeżeniem i prośbą o odłożenie telefonów.

Zobacz: Pokemon Go - poradnik i najlepsze wskazówki

Pokémon Go ukazało się trzy lata temu, ale produkcja nadal cieszy się dużą popularnością. Niedawno twórcy projektu poinformowali, że mobilny tytuł o kolekcjonowaniu wirtualnych stworków pobrano dotychczas ponad miliard razy.

Źródło: IGN

Następnie: Gameplay z nowej gry twórcy Assassin's Creed prezentuje początek przygody

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami