Kierowca z USA grał w Pokémon Go na ośmiu telefonach jednocześnie

Na szczęście w zatrzymanym aucie.

Policja z USA poinformowała o nietypowej kontroli drogowej. Jeden ze stróżów prawa natknął się na samochód, którego kierowca grał w Pokémon Go używając ośmiu telefonów jednocześnie.

Policjant Rick Johnson z amerykańskiego hrabstwa King opisał na Twitterze sytuację, w której uczestniczył niejaki sierżant Kyle Smith. Oficer zauważył stojące przy drodze auto z mężczyzną, który zajmował się łapaniem wirtualnych stworków.

Kierowca grał w Pokémon Go korzystając z ośmiu telefonów jednocześnie. Urządzenia - zarówno iPhony, jak i smartfony z Androidem - z włączoną produkcją umieścił na sporządzonej przez siebie przystawce, którą zamontował tuż przy kierownicy wozu.

Warto zaznaczyć, że mężczyzna bawił się w zaparkowanym aucie, a nie w trakcie jazdy (co jest utrudnione przez ograniczenia wprowadzone przez Niantic), więc nie stwarzał zagrożenia na drodze. Niewykluczone, że samochodem jedynie przemieszczał się z miejsca na miejsce.

Sierżant Smith początkowo myślał, że kierowca potrzebuje pomocy. Kiedy policjant zauważył, że ten tylko gra, puścił go wolno, ponieważ nie popełnił żadnego wykroczenia - sprawa zakończyła się jedynie ostrzeżeniem i prośbą o odłożenie telefonów.

Zobacz: Pokemon Go - poradnik i najlepsze wskazówki

Pokémon Go ukazało się trzy lata temu, ale produkcja nadal cieszy się dużą popularnością. Niedawno twórcy projektu poinformowali, że mobilny tytuł o kolekcjonowaniu wirtualnych stworków pobrano dotychczas ponad miliard razy.

Źródło: IGN

Następnie: Gameplay z nowej gry twórcy Assassin's Creed prezentuje początek przygody

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami