Gameplay z nowej gry twórcy Assassin's Creed prezentuje początek przygody

Ancestors: The Humankind Odyssey.

Ancestors: The Humankind Odyssey to nowa gra Patrice'a Desiletsa, czyli jednego z głównych twórców serii Assassin's Creed. Projekt wkrótce ukaże się na PC, a serwis GameSpot opublikował gameplay prezentujący początek rozgrywki.

Produkcja przedstawi proces ewolucji człowieka. Akcja rozpocznie się 10 milionów lat temu, a gracze przejmą kontrolę nad istotą czworonożną. W trakcie zabawy przejdą kolejne etapy rozwoju, w wyniku którego powstanie homo-sapiens.

Najpierw pokierujemy więc małpami. Na początku zabawy wcielimy się w młode stworzenie, którego rodzic został zamordowany przez drapieżnika. Po znalezieniu bezpiecznej kryjówki, gra przełączy się na dorosłego osobnika, stojącego przed zadaniem odszukania dziecka.

W tytule zastosowano rozwiązania zaczerpnięte ze starszych odsłon Assassin's Creed, co przejawia się między innymi w sterowaniu. Niczym w pierwszych częściach serii, każdy przycisk odpowiada za odrębne funkcje ciała podopiecznego. Wspinanie też wygląda podobnie jak w cyklu o Asasynach.

Nowy projekt Patrice'a Desiletsa stawia nacisk na przetrwanie w niebezpiecznym świecie. Trzeba więc jeść, pić i spać, a upadek z wysokości poskutkuje złamaniem kości. Ewentualna śmierć nie zakończy jednak rozgrywki - gdy postać zginie, przełączymy się na innego bohatera.

ancestors_gameplay
Nie zabraknie starć z drapieżnikami

Ancestors: The Humankind Odyssey na PC zadebiutuje 27 sierpnia, ale tylko w Epic Games Store. Gra trafi również na PS4 i Xbox One, aczkolwiek dopiero w grudniu.

Następnie: Doom: Annihilation - nowy zwiastun ekranizacji, od której odcina się Bethesda

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami