Minecraft - przetrwanie: ulepszenie domu (dzień 3)

Zbudowanie trwalszej kryjówki.

Po umieszczeniu w domu łóżka warto zabrać się za przebudowę kryjówki. Każdy schron z ziemi to tymczasowe schronienie, ponieważ bloki ziemi są zniszczalne. Dobrym materiałem zastępczym są wszelkie bloki skalne.

Ziemną kryjówkę może zniszczyć Creeper, który w momencie eksplozji niszczy bloki nad lustrem wody. Nie musimy zatem obawiać się o ściany umieszczone pod wodą.

053

Bloki skalne, takie jak bruk czy dioryt, wydobędziemy stosunkowo szybko, a do ich pozyskania potrzebujemy co najmniej drewnianego kilofa. Skupiska tych skał znajdziemy w pobliżu kryjówki, wystarczy rozpocząć odkrywkę ziemi. Jeżeli w okolicy widzimy formacje skalne, tam również możemy szukać surowców.

W trakcie pozyskiwania materiałów starajmy się mieć w zanadrzu pochodnie i drabiny. Dzięki tym ostatnim łatwo dostaniemy się na powierzchnię. Na początku w kopalni warto dokonywać odkrywki wielkopowierzchniowej, tworząc duże pomieszczenia (2). Dzięki temu umieszczane pochodnie będą dawać równomierne oświetlenie.

054

Po wydobyciu odpowiedniej ilości materiałów wracamy na powierzchnię. Następnie wymieniamy bloki ziemi na bloki skał w ścianach budynku. Aby tego dokonać, wystarczy zniszczyć wybrany blok, a w jego miejsce wstawiać blok kamienia.

To idealny moment na powiększenie domu i stworzenie fosy dookoła niego. Warto zbudować także odpowiednik wieży obserwacyjnej. Nie zapominajmy także o murach (3), które wykonamy ze skał. Odseparują wrogów i uniemożliwią im dostanie się na teren podwórka.

055

Takie przedmioty jak piec, łóżko czy stół rzemieślniczy umieśćmy również w domu. Nie zapomnijmy także o skrzyniach, w których możemy przechowywać niepotrzebną w danym momencie broń czy pożywienie.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: wytworzenie szkła i szyb (dzień 3)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: zbudowanie łóżka, zmiana miejsca respawnu (dzień 3)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami