Minecraft - jak zdobyć szmaragdy

Szybkie pozyskiwanie szmaragdów.

Szmaragdy to waluta obowiązująca w grze. Za pomocą szmaragdów kupimy przedmioty u handlarzy i kupców. Jest to na dodatek rzadki kamień, którego zdobycie może być trudne na początku gry.

Pierwszym, bardzo rzadkim źródłem szmaragdów jest ruda szmaragdu. Znajdziemy ją w biomach górskich głęboko pod ziemią. Wydobędziemy ją wyłącznie za pomocą żelaznego lub diamentowego kilofa.

Kolejnym źródłem szmaragdów są łupy przeciwników - Przywoływaczy oraz Obrońców. Spotkamy ich zwykle w leśnych posiadłościach, które nie zawsze są w pobliżu.

Dużo łatwiejszym i szybszym sposobem jest wymiana dóbr na szmaragdy u wieśniaków. Z osadnikami posiadającymi zawód możemy handlować - rozpoznamy ich po odpowiednich strojach. Rolnicy będą oczekiwać na wymianę odpowiedniej liczby marchewek (1) czy ziemniaków. Wędrowni handlarze sprzedają tylko przedmioty.

070

Aby dokonać wymiany dóbr na szmaragdy, musimy posiadać odpowiednią ilość przedmiotów. Jeżeli handlujemy z rolnikiem, zbierzmy warzywa z ogródków w wiosce. Następnie wróćmy do osadnika i dokonajmy wymiany. Szmaragd trafi do ekwipunku natychmiast.

W zależności od profesji i poziomu osadnika, do wymiany na szmaragdy będziemy potrzebować: węgla, bloki kamienia czy granitu, sztabek żelaza lub złota, wełnę, surowe mięso, zepsute mięso, ziemniaki i inne warzywa, nić, papier, szyby, surowe ryby, skóry, krzemienie czy patyki.

Następnie: Minecraft - jak rozbudować wioskę, rozmnażanie osadników

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak handlować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami