Gra z Game Pass na PC pozwala zmieniać ustawienia graficzne na konsoli Xbox

Niezwykły Bridge Constructor Portal.

Digital Foundry odkryło nietypową cechę jednej gry dostępnej w abonamencie Game Pass na PC. Okazuje się, że Bridge Constructor Portal z Windows Store pozwala zmienić ustawienia graficzne na konsoli Xbox.

Modyfikacje, które przenoszą się do wersji konsolowej to anty-aliasing, post-processing oraz efekty cieni. Zwiększenie AA do 8x MSAA sprawia, że płynność na Xbox One spada nawet do 10 klatek na sekundę.

Zmiany są transferowane na drugą platformę za pośrednictwem chmury, prawdopodobnie przez niedopatrzenie twórców. Wszystko dzięki funkcji Play Anywhere.

Nie wszystkie opcje wpływają jednak na wersję konsolową. Nie można zmienić rozdzielczości - ta jest zablokowana na poziomie 1080p dla Xbox One i 4K dla modelu X. Gra działa też w stabilnych 60 klatkach, szczególnie gdy „przeniesiemy” najniższe ustawienia graficzne z PC.

Microsoft nie skomentował tej nietypowej sytuacji i nie wiadomo, czy nietypowe zmienianie ustawień na konsoli z poziomu pecetowej wersji gry zostanie w jakiś sposób zablokowane.

bridge_constructor_portal_1
W Bridge Constructor Portal łączymy budowanie niestabilnych mostów z portalami ze słynnego cyklu od Valve

Przedstawiciele Digital Foundry zwracają uwagę, że możliwość obniżania ustawień w wersjach konsolowych dla uzyskania lepszej płynności byłoby mile widzianym standardem.

Następnie: Sniper Ghost Warrior Contracts - premiera 22 listopada. Jest kolejny trailer

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami