Apex Legends i łamanie zasad trybu solo. Gracze łączą się w grupy i zabijają samotników

Drużynowi oszuści.

Kilka dni temu w Apex Legends pojawił się - w ramach wydarzenia Żelazna Korona - czasowy tryb solo, który pozwala rywalizować w pojedynkę. Okazuje się jednak, że niektórzy łamią zasady wariantu.

Część graczy ignoruje reguły ustanowione przez twórców strzelanki i omijając mechanizmy gry łączą się w grupy. Jako nieformalne drużyny, koordynują swoje działania, by w szybki i bardzo łatwy sposób eliminować samotników.

O nieuczciwych uczestnikach zabawy informują internauci na forum Reddit. Użytkownicy opisują i przedstawiają w nagraniach sytuacje, gdy przemierzając w pojedynkę mapę są likwidowani przez grających zespołowo przeciwników.

army of coordinated pathfinders rekt everyone in solo -- KaviK7-TTV from r/apexlegends

W teorii tryb solo nie umożliwia łączenia się w grupy, ale system można obejść, co udowodnili nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera. Wystarczy jednocześnie wyrazić gotowość do meczu, by trafić do tej samej rozgrywki - dziennikarzom sztuczka udała się cztery ray na pięć prób.

Tak zwany „teamming” w grach battle royale nie jest nowym zjawiskiem, ponieważ pojawia się także w PUBG i Fortnite. W obu wymienionych produkcjach dostępne są jednak narzędzia do zgłaszania oszustów.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Nie jest na razie jasne, czy twórcy Apex Legends ze studia Respawn Entertainment zareagują na problem. Zwłaszcza, że tryb solo będzie dostępny jeszcze tylko przez kilkanaście dni - wariant zniknie 27 sierpnia.

Następnie: Następnie: Need for Speed Heat - lista samochodów

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami