Minecraft nie doczeka się Super Duper oprawy graficznej

Zbyt ambitny pomysł deweloperów.

Deweloperzy ze studia Mojang poinformowali o przerwaniu prac nad aktualizacją Super Duper, która miała zapewnić znaczny wzrost jakości oprawy graficznej w Minecrafcie.

Zestaw ulepszeń miał pierwotnie towarzyszyć wprowadzeniu wsparcia dla technologii HDR oraz rozdzielczości 4K na Xbox One X.

Paczka Super Duper miała jednak wprowadzić graficzne poprawki i nowości na wszystkich platformach, a twórcom chodziło o coś więce niż tylko rozdzielczość. Poprawie miało ulec oświetlenie, animacje i wiele innych aspektów gry.

Okazało się jednak, że ulepszenia były zbyt wymagające dla niektórych platform. Po wielu testach deweloperzy nie byli zadowoleni z tego, jak działa Minecraft z opracowywanymi dodatkami graficznymi, więc projekt anulowano.

minecscreen
Na PC już można uczynić Minecrafta „Super Duper” - od tego w końcu mamy modyfikacje

Twórcy zaznaczają jednocześnie, że gracze mogą oczekiwać lepszej oprawy w przyszłości. Deweloperzy nie porzucili więc zupełnie pomysłu, ale zapewne zmniejszą skalę usprawnień.

Źródło: Minecraft

Następnie: Policja nasłana na młodego mistrza świata w Fortnite. Kolejna ofiara swattingu

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami