Facebook na Androidzie niedługo z trybem nocnym

Trwają pierwsze testy.

Facebook otrzyma oficjalny tryb nocny (Dark Mode) - poinformował Jane Wong, inżynier, który w przeszłości ujawniał już przed oficjalną zapowiedzią różne nowe funkcje popularnych aplikacji.

Wspomniany tryb, obecny choćby na Twitterze, zamienia przeważające na ekranie jasne kolory na ciemne, by obraz był mniej intensywny i mniej męczący dla oczu odbiorcy.

Trwają już pierwsze testy nowej opcji. Jak widać na poniższym screenie, rozwiązanie nie działa jeszcze idealnie. Minie więc zapewne kilka tygodni, o ile nie miesięcy, zanim grupa użytkowników z dostępem do ciemnego motywu zostanie rozszerzona.

gsmarena_001
Przed inżynierami jeszcze trochę pracy

Tryb nocny to najczęściej pojawiająca się sugestia wśród użytkowników Facebooka. Na komputerach można stosować wtyczki do przeglądarki, które zmieniają wygląd aplikacji, ale na smartfonach wybór jest już nieco mniejszy.

Dark Mode jest obecnie dostępny wyłącznie w aplikacji Messenger.

Źródło: GSM Arena

Następnie: Fanka Fallout 76 wybudowała bazę pod mapą

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami