Gry od Xbox Game Studios na PlayStation 5? Microsoft nie wyklucza

Jak Minecraft Dungeons na PS4.

Gry produkowane w ramach Xbox Game Studios mogą w przyszłości trafiać na inne platformy, a nie tylko na Xboksy czy PC z Windows 10 - zaznaczył szef XGS w rozmowie z serwisem Game Informer.

Dziennikarz przywołał przykład Cupheada. Gra tworzona jako tytuł na wyłączność Xboksa i PC trafiła po jakimś czasie na konkurencyjną platformę, Nintendo Switch. Padło pytanie o to, czy podobny scenariusz może się powtórzyć.

- Myślę, że moglibyśmy to zrobić - powiedział Matt Booty. - Tu nie chodzi tylko o kwestię, czy gra powinna też być na Switchu czy nawet na PlayStation, ale o pytanie, czy to miałoby sens dla danej marki.

Booty zwrócił uwagę na Minecrafta oraz nadchodzące Minecraft Dungeons - grę w stylu Diablo, która trafi nie tylko na platformy rodziny Xbox, ale także na PS4 i konsolę Nintendo.

Jednocześnie szef Xbox Game Studios zaznaczył, że Microsoft nigdy nie wypuści poza platformę Xbox żadnej gry wysokobudżetowej. Halo, Forza, Fable czy Gears of War nie trafią więc na PlayStation, ale w przypadku mniejszych tytułów nie jest to wykluczone.

md
Minecraft Dungeons trafi na Switcha. Poprosimy też nową część Ori

W ramach Xbox Game Studios działa wiele mniejszych zespołów - nie wszystkie są nawet wykupione przez Microsoft. Firma z Redmond niejednokrotnie wypowiadała się na temat chęci poszerzania bazy odbiorców swoich gier, więc udostępnianie niektórych tytułów na innych platformach nie jest zaskakującym pomysłem.

Następnie: Huawei oficjalnie zaprezentował swój system operacyjny - HarmonyOS

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami