Fan Skyrima ukończył grę używając jedynie pochodni

Nietypowe osiągnięcie.

Specjalizujący się w przechodzeniu gier w nietypowy sposób internauta Mitten Squad postanowił ukończyć Skyrima korzystając wyłącznie z jednego przedmiotu: płonącej pochodni.

Fan ustalił przy tym kilka prostych zasad: wrogów mógł atakować tylko łuczywem, ale dopuścił używanie czarów leczniczych i smoczych okrzyków nie zadających obrażeń. Wyjątkiem były potyczki z bossami, z którymi trzeba walczyć w sposób narzucony przez twórców.

Problem pojawił się na samym początku - aby zdobyć pochodnię, gracz musiał dać się wtrącić do więzienia. Same starcia też nie należały do łatwych, ponieważ „broń” zadaje niewielkie obrażenia, a uderzenia pochłaniają wytrzymałość, która z kolei regeneruje się bardzo wolno.

Kluczem do ukończenia wyzwania były dwa elementy. Pierwszy to blok - po rozwinięciu umiejętności do 50 punktów sprawności, odblokowywana jest zdolność „Gruchnięcie Tarczą”, dzięki której działające niczym tarcza łuczywo rani wrogów pięciokrotnie mocniej.

Drugim filarem sukcesu okazała się zupa warzywna - mikstura przez dwanaście minut od spożycia regeneruje po jednym punkcie zdrowia i wytrzymałości na sekundę. Substancja umożliwiła pokonanie nawet najsilniejszych wrogów.

skyrim_zupa
Warzywna zupa okazała się bardzo ważna

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Mitten Squad musiał uzbroić w cierpliwość. Przykładem jest starcie ze smokiem, gdzie najpierw uziemiał stwora okrzykiem i zadawał niewielkie obrażenia łuczywem, a później całą czynność powtarzał kilkukrotnie.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami