Głos Geralta z serii Wiedźmin w pełni odzyskał mowę. Jacek Rozenek wrócił do pracy

Po trudnej rehabilitacji.

Aktor Jacek Rozenek pod koniec maja przeszedł poważny udar mózgu. Teraz jednak polski głos Geralta z serii gier Wiedźmin ujawnił, że udało mu się w pełni odzyskać mowę.

Kilka dni temu artysta pojawił się w programie „Pytanie na śniadanie”. W rozmowie z prowadzącymi poinformował, że zdołał już wrócić do pracy opartej na operowaniu głosem. Na antenie audycji dobrze radził sobie z mówieniem.

Rozenek wspomina, że był w bardzo ciężkim stanie, a lekarze początkowo nie dawali dużych szans na wyleczenie. Wytężona rehabilitacja, na której spędzał nawet sześć godzin dzienne, pozwoliła jednak mężczyźnie odzyskać mowę.

wiedzmin_rozenek
Rola Geralta to jedna z najlepszych polskich kreacji w grach

Jednocześnie przyznaje, że nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności, choć przekonuje, że to kwestia jedynie miesiąca. Tuż po nagraniu programu wrócił do ośrodka w Gryficach, by poddać się dodatkowemu leczeniu.

Według nieoficjalnych informacji, sytuacja po udarze była bardzo poważna. Prawa część ciała aktora została niemal całkowicie sparaliżowana i mężczyzna nie mógł nawet wstać do toalety.

Jacek Rozenek użyczył głosu Białemu Wilkowi we wszystkich grach z serii Wiedźmin od CD Projekt Red - włącznie z karcianką Gwint - a także innych produkcjach, jak chociażby Diablo 3, Hearthstone czy Dragon Age: Początek.

Rolę aktora uznaje się powszechnie za jedną z najlepszych polskich kreacji dubbingowych w historii gier wideo.

Źródło: Pytanie na śniadanie

Następnie: Red Dead Redemption 2 - ścieżka dźwiękowa dostępna za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami