Twórcy Cyberpunk 2077: gry nie są zabawkami dla dzieci

CD Projekt Red nie stroni od dojrzałych wątków.

Jeden z twórców powstającego Cyberpunk 2077 stwierdził, że dla studia CD Projekt Red gry nie są zwykłą rozrywką, a narzędziem do przedstawiania dorosłych historii.

Główny projektant zadań - Paweł Sasko - na antenie Polskiego Radia opowiedział o przygotowywanej produkcji. Deweloper podkreślił, że w grze nie zabraknie poważnych wątków oraz motywów.

- Dla nas gry to nie zabawki, to nie narzędzia dla dzieci. To jest doświadczenie dla bardzo dorosłego odbiorcy. Tematy, które poruszaliśmy w Wiedźminie trzecim, były poważne, dla ludzi, którzy lubią myśleć. (…). Można powiedzieć, że w Cyberpunku poszliśmy o krok dalej - tłumaczy.

Według projektanta, współczesna kultura masowa stara się w żaden sposób „nie obrazić odbiorcy” i nie prezentować rzeczy mogących wywołać bunt. Polski zespół nie stroni jednak od podobnych motywów - w trakcie rozgrywki natkniemy się na wiele wątków, których celem jest poruszenie gracza, choć dla wielu osób mogą być „burzące”.

Twórcy chcą, by fabuła była „jak najbardziej filmowa” i trzymająca w napięciu, co deweloperzy zamierzają osiągnąć za pomocą postaci oraz odpowiednio skonstruowanych scen. Porównuje też historię do pnia, od którego rozrastają się małe liście, czyli wątki poboczne.

Jednocześnie Sasko przyznał, że na ekipie CD Projekt Red ciąży duża presja, szczególnie, że wraz z Cyberpunk 2077 polskie studio - znane dotychczas z RPG w świecie fantasy - eksploruje zupełnie nowe dla siebie obszary.

- Dla nas to wyzwanie jest bardzo ekscytujące, bo zrobienie trzeciego Wiedźmina było w jakimś stopniu oparte na tym, czego nauczyliśmy się przy Wiedźminie pierwszym i drugim. Wiedźmin trzeci miał bardzo wiele nowego, jednak Cyberpunk to nieporównywalna skala (…). Zupełnie inny świat, cała technologia - tłumaczy.

Zwraca jednak uwagę, że z drugiej strony wysokie oczekiwania nie mają wpływu na deweloperów - gdyby ich nie było, twórcy nadal pracowaliby tak samo. Podkreśla, że w każdy projekt ekipa tyle „siły, myśli i serca”, jak tylko możliwe.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Następnie: Na konsolach Xbox pojawi się więcej mocnych tytułów single player - obiecuje Microsoft

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami