Minecraft - przetrwanie: jedzenie, jak zdobyć (dzień 2)

Źródła pożywienia w grze.

Po pokonaniu pierwszych mobów w ekwipunku możemy znaleźć zgniłe mięso. Nie jest to element diety bohatera. Właściwe pożywienie pozyskamy ze zwierząt oraz roślin.

W najbliższym otoczeniu schronu zauważymy owce (6), kury, świnie czy krowy. Po zabiciu tych zwierząt uzyskamy surowe mięso. Wystarczy podejść do jednego z nich i zacząć uderzać mieczem, aż zwierzę padnie. W zależności od gatunku poza mięsem (7) otrzymamy skórę czy wełnę (8). Pamiętajmy jednak, aby nie zabić wszystkich zwierząt w najbliższej okolicy, ponieważ neutralne stworzenia odradzają się rzadziej.

019

Jeżeli w trakcie eksploracji natkniemy się na wioskę, na jej terenie znajdziemy grządki (9) z marchewką, ziemniakami czy burakami. Rośliny zbieramy wciskając przycisk akcji. Warzywa i owoce możemy spożywać na surowo, choć nie są tak sycące.

020

Należy uważać na spożywanie zgniłego mięsa czy części ciała pokonanych mobów. Oko pająka jest trucizną, która pozbawi bohatera niemal całego zdrowia. Mięso możemy spożywać na surowo lub po obróbce, co jest korzystniejsze. Upieczemy je na ognisku lub w piecu. W tym drugim przypadku musimy najpierw wytworzyć piec, a następnie zaopatrzyć się w paliwo, czyli deski czy węgiel.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: piec i pieczenie potraw (dzień 2)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: jak walczyć, tworzenie broni (dzień 2)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami