Minecraft - głód, gotowanie jedzenia

Jak kontrolować głód i przyrządzać posiłki.

W trybie przetrwania w Minecraft istotnym czynnikiem jest głód. Głodny bohater nie jest w stanie biegać, traci zdrowie i nie może spać. Z tego powodu należy mieć ze sobą zapas pożywienia.

Wskaźnik głodu (1) znajduje się u dołu ekranu, nad paskiem szybkiego dostępu. Symbolizuje go 10 mięsnych nóg, widocznych po prawej stronie. Głód wzrasta wraz z wykonywaniem kolejnych czynności. Najmniej wyczerpujące jest wydobywanie surowców, następnie pływanie i skakanie. Bardzo wyczerpujące są bieganie oraz atakowanie.

027

Jeśli głód bohatera spadnie do 17 punktów (odpowiednik osiem i pół nogi), zdrowie (2) przestanie się regenerować. Sześć i mniej punktów głodu (trzy i mniej nogi) sprawi, że postać przestanie biegać. Jeśli pasek głodu się wyczerpał, postać traci zdrowie i nie może spać.

Na poziomie łatwym bohater utraci 10 punktów życia (5 serc) z tego tytułu, na normalnym zostanie mu finalnie jeden punkt (pół serca). Na poziomie trudnym bohater zginie, jeśli nie spożywa posiłków.

Poziom głodu wpływa na szybkość regeneracji zdrowia. Istotny jest rodzaj pożywienia, który spożywa bohater. Część posiłków może powodować zatrucie pokarmowe, które przyspiesza opróżnianie paska głodu (zmniejsza sytość). Niektóre potrawy zatrzymują głód na krócej, inne na dłużej.

Zatrucie pokarmowe i trucizny

Zatrucie pokarmowe trwa od 15 do 30 sekund i dodaje 15 punktów do poziomu wyczerpania bohatera. Pasek głodu przy zatruciu zmienia kolor na zielony (3). Spożywanie nieodpowiedniego pożywienia w krótkim czasie nie zwielokrotni zatrucia. Efekt wywołuje spożycie surowego kurczaka czy zepsutego mięsa. Aby wyleczyć bohatera z zatrucia, należy spożyć mleko.

028

Należy rozróżnić zatrucie pokarmowe od spożycia trucizny, która zmniejsza życie bohatera do jednego punktu (pół serca), ale nie powoduje śmierci. Trucizna zmienia kolor paska zdrowia na żółty (4). Czas działania trucizny waha się między kilkoma sekundami do półtorej minuty. Leczenie bohatera przed upływem czasu działania może spowodować ponowną utratę punktów zdrowia.

Jedzenie i gotowanie

Aby spożyć jedzenie, należy umieścić posiłek w slocie paska szybkiego dostępu (5). Dokonamy tego w widoku ekwipunku, gdzie przenosimy jedzenie z ekwipunku do paska. Po wyjściu z ekwipunku należy wybrać potrawę z paska szybkiego dostępu i przytrzymać PPM, aby Steve posilił się. Na ekranie zobaczymy animację spożywania posiłku.

029

Każda potrawa przywraca odpowiednią liczbę punktów głodu (syci bohatera), a także przyspiesza lub spowalnia postęp głodu. Niektóre rodzaje pożywienia dają specjalne bonusy, takie jak odporność na ogień czy widzenie nocą.

Na początkowym etapie gry najłatwiej będzie zdobyć surowe mięso z kurczaka, baraninę czy wołowinę. W tym celu wystarczy wyeliminować owce (6), krowy czy świnie. Zwierzęta atakujemy LPM - nie pozwólmy im na ucieczkę. Nie eliminujmy ich wszystkich w okolicy, ponieważ neutralne zwierzęta odradzają się dużo rzadziej.

030

Surowe mięso można poddać obróbce cieplnej, aby miało lepsze właściwości. Mięso upieczemy w ognisku, piecu oraz w wędzarce. Aby stworzyć ognisko (7), potrzebujemy patyki, węgiel lub węgiel drzewny oraz drewno (pień lub przetworzony pień).

Po wytworzeniu ogniska umieszczamy je w przestrzeni. Następnie wybieramy mięso z paska szybkiego dostępu. Następnie kierujemy wzrok na ognisko i używamy PPM, aby umieścić jedzenie w ogniu (8). Wystarczy odczekać moment, aby z ogniska wypadła pieczeń.

031

Piec działa w podobny sposób jak stół rzemieślniczy. W oknie pieca znajdują się trzy sloty. Dwa po lewej są przeznaczone na: surowiec (9) i paliwo (10). W trzecim slocie, widocznym po prawej stronie, znajdzie się rezultat obróbki (11).

032

Do upieczenia mięsa potrzebujemy paliwa - węgla lub desek. Po umieszczeniu mięsa i paliwa w slotach proces obróbki rozpocznie się natychmiast i potrwa przez pewien czas. Gotowe produkty przerzucamy do ekwipunku. W ten sam sposób przetworzymy jedzenie w wędzarce, która zrobi to szybciej.

Następnie: Minecraft - jak wydobywać surowce

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - tworzenie i usuwanie światów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami