Polski GROM w strzelance Caliber od twórców World of Tanks

Nowa gra studia Wargaming.

Studio Wargaming ujawniło Caliber - rozwijaną we współpracy z firmą 1C Entertainment darmową strzelankę, która kładzie nacisk na zmagania wieloosobowe i taktyczną zabawę. Projekt zmierza na PC.

Gra do tej pory była dostępna jedynie na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw, czyli Rosji i większości byłych Republik Związku Radzieckiego. Tytuł zmierza do Europy, ale daty premiery na razie nie ujawniono.

Caliber przedstawi wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. Gracze wcielą się w członków „szeregu narodowych sił specjalnych” - wśród jednostek pojawią się między innymi polski GROM, amerykański Navy Seals i niemieckie Kommando Spezialkräfte. Autorzy przekonują, że umundurowanie i wyposażenie każdego oddziału odwzorowano z dbałością o detale.

Podczas zabawy dołączymy do czteroosobowych drużyn, które wezmą udział w misjach przeciwko sztucznej inteligencji lub rywalizacji z innymi użytkownikami. W planach są cztery różnorodne klasy postaci: szturm, wsparcie, medyk i snajper.

- Projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada on filozofii Wargamingu - jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli wam wygrać w tym teatrze działań wojennych - zapewnia dyrektor projektu, Alexander Zyzulin.

caliber1
Caliber postawi na taktyczną rozgrywkę

Wargaming zaprezentuje Caliber na tegorocznych targach Gamescom. Na oficjalnej stronie internetowej projektu można zaś zarejestrować się, by mieć szansę uzyskania dostępu do przyszłych testów beta.

Źródło: Caliber

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami