GTA 5 - jaka karta graficzna

Im mocniejsza, tym lepsza.

Dość mocna karta graficzna to podstawa bezproblemowego działania GTA 5. Jaka karta graficzna wystarczy do komfortowej rozgrywki? Najlepiej, aby miała co najmniej 4 GB pamięci, chociaż konstrukcje z 2 GB również sobie poradzą, choć nie na najwyższych ustawieniach graficznych.

Jeśli rozważasz zmianę karty graficznej tylko ze względu na GTA 5, dobrze jest kupić nieco lepszą jednostkę, która z powodzeniem uruchomi też na wysokich detalach najnowsze gry. Całkiem rozsądnym rozwiązaniem jest tutaj AMD Radeon RX 570.

Jeśli wolisz karty Nvidii, dobrym wyborem jest GeForce GTX 1660 Ti - to co prawda nieco droższe rozwiązanie od wspomnianego Radeona, ale posiada aż 6 GB pamięci, więc to dobre rozwiązanie na przyszłość. Nieco tańszą, ale wciąż wystarczającą kartą Nvidii jest z kolei GTX 1060. Jest jednak mniej przyszłościowa.

Następnie: GTA 5 z modami

Spis treści: GTA 5 - pytania i odpowiedzi (FAQ)

Poprzednio: GTA 5 - jaki procesor do uruchomienia gry

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami