Call of Duty: Modern Warfare na konsolach pozwoli grać myszą i klawiaturą

Nie tylko pad.

Studio Infinity Ward poinformowało, że konsolowe wersje Call of Duty: Modern Warfare pozwolą grać nie tylko za pomocą standardowego pada, ale także myszy i klawiatury.

W rozmowie z redakcją europejskiego bloga PlayStation projektant Joe Cecot poinformował, że na PS4 gracze otrzymają możliwość zabawy za pomocą kontrolerów kojarzonych zazwyczaj z PC. Nie jest jasne, czy podobna funkcja pojawi się na Xbox One, ale jest to prawdopodobne.

Jednocześnie ujawniono, że system dobierania graczy podczas rozgrywki międzyplatformowej uwzględni używane peryferia. Grający padem nie zmierzą się więc z użytkownikami korzystającymi z myszy oraz klawiatury - i odwrotnie. Celem jest wyrównanie szans.

cod_mw_bronie
W Call of Duty: Modern Warfare pojawi się szereg broni

Tegoroczna odsłona cyklu jest próbą zresetowania współczesnej odnogi serii. Produkcja zaoferuje kampanię fabularną - przepełnioną realistyczną przemocą - oraz rozbudowany tryb wieloosobowy.

W module sieciowym powstającej strzelanki pojawi się szereg zróżnicowanych wariantów rozgrywki. W planach zmagania 2 na 2, 6 na 6, 10 na 10 i 20 na 20, a także przeznaczona dla ponad 100 osób opcja Ground War.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. We wrześniu odbędzie się zaś otwarta beta, której uczestnicy sprawdzą między innymi funkcję wspólnej zabawy między posiadaczami różnych platform.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Prace nad Forza Motorsport 8 w toku? Twórcy kończą wsparcie siódmej odsłony

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami