Call of Duty: Modern Warfare bez battle royale - sugeruje deweloper

Bardziej klasyczna rozgrywka priorytetem.

Tegoroczna odsłona Call of Duty, w przeciwieństwie do Black Ops 4, nie doczeka się komponentu battle royale - zasugerował dyrektor produkcji trybu multiplayer w rozmowie z IGN.

- Cieszymy się na myśl o trybach z dużą liczbą graczy i tak dalej, ale skupiamy się tylko na klasycznej rywalizacji wieloosobowej - zaznaczył Joe Cecot.

Największa forma rywalizacji online w nowym Modern Warfare pozwoli uczestniczyć w potyczkach ponad setki graczy. Na mapach znajdą się też pojazdy naziemne.

Najnowsza część cyklu zaoferuje też mapy dla starć dwóch dziesięcioosobowych drużyn, a także dwóch dwudziestoosobowych zespołów. To pierwsze Call of Duty od lat, które pozwoli na rywalizację tak dużych grup.

Deweloperzy przygotowali też szereg innych zmian. Nowy silnik to zupełnie nowe animacje i wprowadzenie balistyki pocisków oraz nieco wolniejsze poruszanie się postaci.

Twórcy postanowili też usunąć z gry minimapę - teraz będzie widoczna tylko wtedy, gdy ktoś aktywuje radar. Rozgrywka będzie więc przypominała taką formę zabawy, która do tej pory dostępna była w trybach Hardcore.

call_of_duty_modern_warfare_2019
Modern Warfare powraca, przy okazji mocno zmieniając gameplay

Call of Duty: Modern Warfare to nie tylko multiplayer. Infinity Ward pracuje też nad pełnoprawną, klasyczną kampanią single-player. Historia rozegra się między innymi na Bliskim Wschodzie i terenach byłego ZSRR. Premiera w październiku.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami